Sztuka dramatyczna o Śląsku Opolskim

Otwarty konkurs na napisanie sztuki dramatycznej, poświęconej Śląskowi Opolskiemu pod hasłem "Śląsk Opolski wczoraj i dziś" ogłosiły samorząd województwa opolskiego i Teatr im. Jana Kochanowskiego w Opolu.

Organizatorzy czekają na teksty inspirowane historią, dniem współczesnym i obyczajowością regionu. Sztuka nie może być wcześniej publikowana. Prace konkursowe oceniać będzie jury pod przewodnictwem dyrektora opolskiego teatru Tomasza Koniny.

"W naszym regionie mieszka wielu pasjonatów, osób, które interesują się jego ciekawą historią, tożsamością, obyczajami. Liczymy więc na zainteresowanie konkursem. Być może ta sztuka już powstała, tylko jeszcze o tym nie wiemy" - powiedziała w środę PAP kierownik literacki teatru Katarzyna Dudek.

Nagrodzony tekst zostanie zaprezentowany w formie spektaklu teatralnego z okazji przypadającej w tym roku 90. rocznicy III Powstania Śląskiego. Prace należy nadsyłać pod adresem Teatru im. J. Kochanowskiego do 1 września tego roku. Rozstrzygnięcie zaplanowano na 30 września.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama