Pies w kulturach świata

Pieski show, czyli pokaz psów policyjnych, rasowych i wystawę zdjęć czworonogów należących do pracowników Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Gorzowie Wlkp. (Lubuskie) zaplanowano z okazji konferencji "Pies w kulturach świata".

Ogólnopolska konferencja "Pies w kulturach świata" potrwa od 21 do 23 lutego w PWSZ.

Wystąpienia prezentowane przez językoznawców, filozofów, historyków literatury z całej Polski dotyczyć będą m.in. obrazu psa w Biblii, Koranie i hadisach, czyli opowieściach przytaczających wypowiedzi proroka Mahometa, w literaturze XVI wieku, w twórczości Wiesława Myśliwskiego, Tadeusza Różewicza czy rosyjskiego pisarza Georgija Władimowa.

Przedstawione zostaną także sposoby komunikowania się z psem przez znaki i symbole.

"Będzie można się dowiedzieć, dlaczego prawie 20 tys. Polaków nosi nazwisko Kot, a nikt nie nazywa się Pies oraz tego, na jakiej zasadzie tworzy się nazwy lecznic weterynaryjnych, salonów pielęgnacyjnych i sklepów zoologicznych" - powiedziała PAP Agnieszka Kopaczyńska-Moskaluk, rzecznik prasowy uczelni.

Atrakcją będzie wystawa, na której pokazane zostaną zdjęcia pracowników naukowych i administracyjnych PWSZ, którzy mają w domu psy. "Uwielbiamy swoje psiaki, dzięki konferencji chcemy nie tylko pokazać, jaką rolę spełniały psy w literaturze, ale też zaznaczyć, że należy im się nasz szacunek i przyjaźń" - dodała rzecznik.

Uczestnicy konferencji obejrzą też pokaz psów rasowych z Polskiego Związku Kynologicznego oraz policyjnych, a także tresury.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama