Śladami Abby

Po sukcesie wycieczki śladami powieści Stiega Larssona "Millenium" Muzeum Miejskie w Sztokholmie przygotowało nową trasę, tym razem po miejscach związanych ze słynnym szwedzkim zespołem muzyki pop Abba.

Dwugodzinna wycieczka po Sztokholmie "Abba City Walk" składa się w sumie z 11 punktów. Spacer rozpoczyna się przy Ratuszu, gdzie muzyk grupy Benny Andersson jako ośmioletni chłopiec miał swój pierwszy publiczny występ, następnie przewodnik prowadzi do Hotelu Sheraton, który był planem jednego z teledysków zespołu. Trasa obejmuje również m.in. Operę, czyli miejsce specjalnego koncertu Abby zorganizowanego w 1976 roku z okazji ślubu króla Szwecji Karola XVI Gustawa, czy mieszkanie Benny'ego i Fridy na Starym Mieście.

"Chcemy wykorzystać sławę Abby do opowiedzenia najnowszej historii miasta, pokazania klimatu Sztokholmu lat 70. - mówi Philippa Norman z Muzeum Miejskiego w Sztokholmie. Liczy ona, że nowa wycieczka będzie tak popularna, jak prowadzona od 2008 roku trasa śladami powieści Stiega Larssona "Millenium", którą zwiedziło już 30 tysięcy osób.

Spacer "Abba City Walk" prowadzony jest w języku szwedzkim lub angielskim. Muzeum Miejskie wydało mapę z miejscami związanymi z zespołem, dzięki czemu można je także odnaleźć samodzielnie.

W Sztokholmie od lat planowane jest Muzeum Abby, ale jego pomysłodawca, prywatny inwestor na razie nie doprowadził nawet do rozpoczęcia budowy. Istnieje natomiast pokazywana na świecie przenośna multimedialna wystawa "Abba World".

 

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.