Droga z bł. ks. Jerzym

W związku z 40. rocznicą śmierci kapelana Solidarności ks. dr Jerzy Jastrzębski przygotował medytacje nad stacjami Drogi Krzyżowej inspirowane słowami i życiem kapłana.

W książce zawarto rozważania, które mogą pomóc w modlitwie zarówno w okresie Wielkiego Postu, jak i poza nim, szczególnie gdy nie wszystko idzie gładko.
- Wierzę głęboko, że te rozważania będą cenną pomocą w naśladowaniu Chrystusa w codzienności. Do męczeństwa czerwonego, rozumianego jako przelanie krwi dla Chrystusa, wezwani są niektórzy i do nich należał z pewnością błogosławiony ks. Jerzy Popiełuszko. Natomiast zdecydowaną większość z nas Chrystus wzywa do białego męczeństwa: do codziennej wierności na drodze powołania otrzymanego od Boga - przekonuje autor.

Ksiądz Jastrzębski rozważając kolejne stacje drogi Jezusa, szuka analogii w życiu ks. Jerzego. Pisze: „Jak faryzeusze i arcykapłani chcieli zamknąć usta Chrystusowi, tak władze PRL chciały zamknąć usta księdzu Popiełuszce. Arcykapłani i faryzeusze na specjalnym zebraniu kryzysowym podjęli decyzję o uśmierceniu Jezusa, a 9 października 1984 roku grupa urzędników MSW podjęła decyzję o »likwidacji« księdza Jerzego. Chrystusa skazano na śmierć w Jerozolimie, a księdza Popiełuszkę w Warszawie”.
Obok fragmentów Biblii w książce „Droga Krzyżowa z bł. ks. Jerzym Popiełuszką” zawarte są  kluczowe daty z życia męczennika z Żoliborza, jego wypowiedzi, proste, ale bardzo głębokie słowa jego matki oraz modlitwa dziękczynna odmawiana przy jego grobie.

Na potrzeby modlitewnika autor wykorzystał materiały zawarte w publikacjach Ewy Czaczkowskiej i Tomasza Wiścickiego, Mileny Kindziuk oraz treści opracowane przez Pawła Kęskę.

Ks. Jarzębski prowadzi stronę skarbnicajerzego.pl oraz podcast „Miłość zawsze podnosi” na Spotify, gdzie można wysłuchać kazań opartych na przesłaniu bł. Jerzego Popiełuszki.

Wydawnictwo Esprit ufundowało modlitewniki dla Czytelników.

Otrzymają je nadawcy 5., 10. i 15. e-maila z hasłem: „Z ks. Popiełuszką”, wysłanego do nas na adres: warszawa@gosc.pl z podaniem imienia i nazwiska oraz danych niezbędnych do wysyłki.

Udział w konkursie jest równoznaczny z akceptacją regulaminu ogólnego konkursów  w Gościu Niedzielnym dostępnego na stronie https://www.igomedia.pl/doc/4733137.OGOLNY-REGULAMIN-KONKURSOW-INSTYTUTU-GOSC-MEDIA .

Przystąpienie do konkursu jest także równoznaczne z wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych do celów przeprowadzenia konkursu.

Administratorem danych osobowych jest Instytut Gość Media (Organizator). Dane osobowe są przetwarzane na podstawie Pani/Pana zgody, w celu przeprowadzenia konkursu, przez okres do zakończenia całego postępowania konkursowego. Dane osobowe mogą być udostępniane partnerom, realizującym z Administratorem powyższy cel oraz uprawnionym organom. Przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do treści swoich danych, żądania ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia, wniesienia sprzeciwu, wniesienia skargi do organu nadzorczego. W każdym momencie zgody na przetwarzanie danych w celu przeprowadzenia konkursu, jak i opublikowanie wyników mogą zostać wycofane przez kontakt na adres e-mail: sekretariat@igomedia.pl.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Więcej nowości