W przyszłym tygodniu zagra Sygnał Miłosierdzia. Potrzebna pomoc!

Ponad setka muzyków w Boże Ciało znów stanie na scenie wokół Najświętszego Sakramentu. Zachęcają do wspólnego uwielbienia i wsparcia inicjatywy.

Już po raz siódmy w Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, tj. 30 maja, na terenie Centrum Turystyczno-Sportowego (przy ul. Kłodzkiej 16) w Nowej Rudzie Słupcu o godz. 19.30 odbędzie się koncert muzyki chrześcijańskiej.

Tę wieczorną modlitwę uwielbienia poprowadzi chór i orkiestra Sygnału Miłosierdzia, którzy każdego roku przyciągają setki odbiorców z całego Dolnego Śląska. Wydarzenie jest niekomercyjne, a więc nienastawione na przynoszenie jakichkolwiek zysków dla organizatora.

Zarówno warsztaty, jak i koncert finałowy są w pełni darmowe dla osób chcących współtworzyć je, ale i tych, którzy uczestniczyć w wydarzeniu. By jednak „Sygnał Miłosierdzia” mógł się odbyć, potrzebne są środki, które udaje się pozyskać dzięki zewnętrznym podmiotom, ale i życzliwym ludziom.

W tym celu organizatorzy uruchomili zbiórkę funduszy na portalu zrzutka.pl, w której na 9 dni przed koncertem zebrano jedynie 470 zł z 10 tys. zł, które są określone jako cel (LINK DO ZBIÓRKI). Dlatego zachęcamy osoby, które wspierają inicjatywę o pomoc. Wierzymy, że uda się zebrać potrzebną kwotę. Zwłaszcza, że wokół Sygnału Miłosierdzia dzieje się dużo dobrego.

- Zarażając pasją do muzyki, niesiemy przesłanie miłosierdzia i nadziei, jakie płyną z Ewangelii. Muzyką i śpiewem otwieramy się dla każdej osoby, która dobrowolnie i bez przymusu chcą doświadczyć Bożej obecności i w niej uczestniczyć w atmosferze radosnego uwielbienia. Wspieramy też edukację artystyczną oraz kulturę chrześcijańską mieszkańców terenów Nowej Rudy oraz wiernych Diecezji Świdnickiej. Projekt stworzono z myślą o świeckich i duchownych z terenu Dolnego Śląska, którzy chcieliby wykorzystać i rozwinąć swoje umiejętności wokalne i instrumentalne – podkreśla Wojciech Budniak, jeden z głównych organizatorów wydarzenia.

 

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Więcej nowości