Uwielbiają z Janem Pawłem II. Siódma edycja koncertu "Sygnał Miłosierdzia" już w czwartek

Liczba uczestników, zarówno wykonawców, jak i widzów, stale rośnie. W tym roku na scenie wystąpi ponad 80 chórzystów i 40 instrumentalistów. Jak będzie z widzami?

Parafia pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Nowej Rudzie już po raz 7. organizuje koncert uwielbienia "Sygnał Miłosierdzia". Idea zrodziła się wiele lat temu z inicjatywy ks. Krzysztofa Iwaniszyna oraz członków miejscowego Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Chcieli stworzyć okazję do spotkania z żywym Chrystusem poprzez muzykę, i to nie w murach kościoła, ale w przestrzeni publicznej, by dotrzeć do jak najszerszego grona odbiorców.

Z biegiem czasu projekt dynamicznie się rozwijał. Po kilku latach oficjalnie założono stowarzyszenie, które działa przez cały rok, organizując koncerty z różnych okazji. Uwielbieniowy koncert, który od kilku lat odbywa się w uroczystość Bożego Ciała, przyciąga coraz więcej widzów nie tylko z Nowej Rudy i diecezji świdnickiej, ale również z całej Polski.

- Zaczęło się od tego, że ks. Krzysztof powiedział mi, iż chce zorganizować koncert, ma już zapewnioną scenę i nagłośnienie, a ja mam zająć się oprawą muzyczną. To było wyzwanie, ponieważ mieliśmy bardzo mało czasu. Po pierwszym koncercie stwierdziliśmy, że musimy go co roku kontynuować. Zmiany i rozwój przedsięwzięcia, które przez te lata miały miejsce, nie były planowane. To wszystko wymyślił Pan Bóg - mówi Wojciech Budniak, główny organizator.

ZOBACZ GALERIĘ Z PRÓBY GENERALNEJ:

Próba generalna przed "Sygnałem Miłosierdzia"

Foto Gość DODANE 28.05.2024 AKTUALIZACJA 28.05.2024

Próba generalna przed "Sygnałem Miłosierdzia"

​W tym roku w koncercie weźmie udział rekordowo ponad 80 chórzystów i 40 instrumentalistów. Przygotowania do koncertu rozpoczynają się na kilka miesięcy przed wydarzeniem. Nabór prowadzony jest zwykle od grudnia do lutego.

więcej »

Rośnie także liczba wykonawców. W tym roku w koncercie weźmie udział rekordowo ponad 80 chórzystów i 40 instrumentalistów. Przygotowania rozpoczynają się kilka miesięcy przed wydarzeniem. Nabór prowadzony jest zwykle od grudnia do lutego. Chórzyści i instrumentaliści otrzymują dostęp do platformy z nutami, nagraniami i planem prób. - To jest projekt, w którym nie zamykamy się na nikogo. Każdy może przyjść i z nami zaśpiewać - zaznacza W. Budniak. Dodaje, że choć członkowie chóru mają różne muzyczne zaplecze, to wzajemnie sobie pomagają i uczą się od siebie.

Każda edycja "Sygnału Miłosierdzia" ma swojego świętego patrona. - W tym roku jest to św. Jan Paweł II. Powierzamy mu ten koncert. Przygotowując się do niego, modlimy się litanią do świętego papieża. Chcemy też poprzez nasz śpiew odkryć obfitość łask, którymi Bóg nas obdarza - dodaje.

Podczas czwartkowego koncertu usłyszymy starannie dobrany repertuar, który zawiera zarówno nowe pieśni uwielbienia, jak i autorskie aranżacje klasycznych utworów religijnych.

W tym roku - inaczej niż w latach ubiegłych - koncert odbędzie się nie w plenerze, a w hali widowiskowej Centrum Turystyczno-Sportowego w Nowej Rudzie-Słupcu przy ul. Kłodzkiej 16. Początek wydarzenia o godz. 19.30. Wstęp wolny.

Ciągle jeszcze można wesprzeć zbiórkę pieniędzy na organizację koncertu (tutaj).

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Więcej nowości