Caravaggio jedzie na ŚDM w Madrycie

Jedno z arcydzieł Caravaggia, „Złożenie do grobu”, od 22 lipca po raz pierwszy będzie można oglądać w Hiszpanii. Słynny obraz znajdzie się na wystawie w muzeum Prado w Madrycie. Jest to jedno z wydarzeń towarzyszących XXVI Światowemu Dniowi Młodzieży, którego obchody odbędą się w sierpniu br. w stolicy Hiszpanii.

Dzieło znajdzie się wśród 13 obrazów przedstawiających Jezusa Chrystusa, autorstwa takich mistrzów, jak Rubens, El Greco, Velázquez i Zurbarán.
„Złożenie do grobu” powstało w latach 1602-1604. Obraz został zamówiony do kaplicy rodziny Vittrice w rzymskim kościele Santa Maria in Vallicella (tzw. Chiesa Nuova).

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.