Świat "Avatara" rzeczywistością?

Walt Disney Company nabyła wyłączne prawa do budowy atrakcji opartych na kasowym filmie "Avatar" w reżyserii Jamesa Camerona. Trafią one do parków rozrywki Disneya - poinformowała agencja AP.

Pierwszy "Avatarland" powstanie w parku rozrywki Disney World w Orlando,na Florydzie. Jego budowa rozpocznie się w 2013 roku i pochłonie około 400 mln dolarów.

James Cameron zapowiedział, że oparte na scenografii "Avatara" atrakcje spełnią marzenia fanów filmu o podróży na przedstawioną tam świetlistą planetę Pandora. "Sceny, które najbardziej spodobały się ludziom to wcale nie były sceny wielkich bitew" - oznajmił reżyser. - "To były stworzenia, to była nauka latania, to było przebywanie w nocy w lesie".

"Teraz jest okazja, aby ten świat stał się rzeczywistością, zaprosił cię do siebie i pokazał rzeczy, których nie widziałeś ani w pierwszym filmie, ani w dwóch następnych" - zachęcał Cameron, który pracuje obecnie nad dwoma kolejnymi częściami "Avatara". Mają one trafić do kin w 2014 i 2015 roku.

"Avatar" to zrealizowana w technice 3-D produkcja opowiadająca o niebieskich stworzeniach, które bronią swojej planety przed inwazją ludzi. Od czasu premiery kinowej w grudniu 2009 roku, z samej sprzedaży biletów przyniósł około 2,8 mld dolarów zysku.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama