9 Jazzowa Jesień pełna gwiazd

Podczas tegorocznej 9 edycji Jazzowej Jesieni w Bielsku-Białej na scenie zagoszczą legendy światowego jazzu. Nie zabraknie zjawisk z tych muzycznych obszarów które jeszcze przez jakiś czas pozostaną znane tylko nielicznym koneserom. Miasto odwiedzą też znani artyści, którzy w ostatnim czasie pracowali nad nowymi projektami.

„9 Jazzowa Jesień : Legendy, Zjawiska, Nowe Projekty”, która odbędzie się w dniach od 16 do 21 listopada w Bielsku-Białej, będzie jedną z pierwszych na świecie okazji, by się z nimi zapoznać.

Z Nowymi Projektami przyjadą do Bielska m.in. trębacz Tom Harrell, basista Michael Formanek oraz dobrze znany festiwalowej publiczności Craig Taborn. Pianista wystąpi również z Tomaszem Stańko, dyrektorem artystycznym festiwalu, który na scenie pojawi się w nowym, bardziej drapieżnym i mocnym wcieleniu. Stańko zaprezentuje swój najnowszy projekt, z którym po raz pierwszy wystąpił w styczniu tego roku w nowojorskim Jazz Standard.

Nie są to już melancholijne ballady, z którymi trębacz kojarzony był przez ostatnie lata. W składzie z saksofonem, perkusją i fortepianem, charakter muzyce nadają przede wszystkim silne osobowości artystów. Ten nowy kierunek jest dla Stańki jednocześnie powrotem do młodości: do wolnej formy, spontanicznych poszukiwań, nowych odkryć i wynalazków. Z entuzjazmem przyjmuje wyzwania towarzyszących mu wytrawnych improwizatorów, na których w dużej mierze opiera się ten projekt.

Dokładny program festiwalu można znaleźć na stronach www.jazzowajesien.pl.

allthatjazzsamples TOM HARRELL Hamburg 24th Oct, 1988

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama