„Musica pro Europa” w Gliwicach

Jubileuszowa, X edycja Międzynarodowych Warsztatów Muzycznych „Musica pro Europa" odbędzie się w Gliwicach w dniach 22-30.10.2011r. Będzie miała ona wyjątkowy charakter. Zamiast jednego koncertu galowego w tym roku – z okazji jubileuszu – organizatorzy proponują cykl koncertów, których tematem przewodnim jest msza jako forma muzyczna.

Na wszystkich koncertach zabrzmią utwory z różnych epok i w różnych stylach, kompozycje A. Lottiego, M. Zielińskiego, T. Maklakiewicza, F. Mendelssohna-Bartholdy’ego, J. Haydna i wiele innych.

Szczególną uwagę warto zwrócić na koncert rozpoczynający Warsztaty (Gabriel Fauré - Messe de Requiem, Op. 48), który odbędzie się w sobotę 22 października o godzinie 19:15 w gliwickiej Katedrze, a który to w towarzystwie Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Śląskiej wykona ponad 120 chórzystów.

W koncercie finałowym usłyszymy mszę jazzową „New York Mass" niemieckiego kompozytora Christopha Schoepsdaua. Chórzystom towarzyszyć będzie Tomasz Bura Band.

Na wszystkie koncerty wstęp wolny, a dokładny program Warsztatów Muzycznych można znaleźć na stronie www.musicaproeuropa.pl

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama