Tintin i cała reszta

"Niebezpieczną metodę" z Michaelem Fassbenderem i Viggo Mortensenem w rolach psychiatrów Junga i Freuda oraz fabularno-animowaną "Latającą maszynę", czyli nowy film twórców "Piotrusia i wilka" od piątku można oglądać w kinach w Polsce.

Na polskie ekrany trafią również animowane "Przygody Tintina", wspólne dzieło reżysera Stevena Spielberga i producenta Petera Jacksona, ze zdjęciami polskiego operatora Janusza Kamińskiego.

"Niebezpieczną metodę", którą prezentowano na tegorocznym festiwalu w Wenecji, wyreżyserował Kanadyjczyk David Cronenberg. Film jest opowieścią o przyjaźni, a jednocześnie rywalizacji - zawodowej i prywatnej - między austriackim twórcą psychoanalizy Zygmuntem Freudem (Mortensen), a psychiatrą i psychologiem szwajcarskim, Karolem Gustawem Jungiem (Fassbender).

Obu uczonych fascynuje ta sama kobieta, piękna pacjentka kliniki psychiatrycznej Sabina Spielrein (w jej roli Keira Knightley). Jung staje dzięki Sabinie u progu odkrycia całkowicie nowatorskiej i niezwykle kontrowersyjnej metody leczenia ludzi chorych psychicznie. Dzięki niej będzie mógł poznawać głęboko skrywane i nigdy nie wypowiedziane sekrety... "Niebezpieczna metoda" ("A Dangerous Method") to wspólna produkcja Kanady, Niemiec, Wielkiej Brytanii i Szwajcarii. Autorem muzyki jest kanadyjski kompozytor Howard Shore, zdobywca trzech Oscarów (za muzykę do ekranizacji "Władcy Pierścieni").

TVBajeczna Przygody Tintina [zwiastun]

W "Latającej maszynie" ("The Flying Machine"), zrealizowanej w technologii 3D, supernowoczesną animację połączono ze zdjęciami aktorskimi. Przygodowa opowieść jest podróżą śladami najsłynniejszego polskiego kompozytora, Fryderyka Chopina. Na akcję filmu składają się dwie historie, a kluczową rolę odgrywa magiczna machina, unosząca bohaterów w podniebną odyseję.

W pierwszej części dwójka dzieci odnajduje niezwykły stary fortepian. Instrument zamienia się w latającą maszynę i zabiera bohaterów w pełną przygód podróż po Europie. W części drugiej londyńska bizneswoman Georgie, jej dzieci oraz pianista Lang Lang zostają wciągnięci do świata animowanego filmu 3D. Czeka ich misja sprowadzenia latającej machiny z powrotem do Polski.

«« | « | 1 | 2 | » | »»

TAGI| FILM, KULTURA

Reklama

Reklama