Szukany tag:
uporządkuj wyniki:
Od najnowszego do najstarszego | Od najstarszego do najnowszego »
Wyszukujesz w serwisie kultura.wiara.pl
wyszukaj we wszystkich serwisach wiara.pl » | wybierz inny serwis »
Trzecią prelegentką X DDK była Barbara Gruszka-Zych - dziennikarka "Gościa Niedzielnego". Spotkanie wokół książki "Moi ważni. Portrety prywatne" pozwoliło na poznanie historii wielu znanych osób i relacji, które Basia z nimi nawiązała. Dopełnieniem treści głoszonych przez prelegentki były etiudy teatralne oparte na "Małym Księciu", o których panie żywo rozmawiały przy jubileuszowym torcie.
Barbara Gruszka-Zych, przybliżając portrety i jej relacje z osobami znanymi w kraju i na świecie, zainspirowała kobiety do tego, by patrzyły zawsze na drugiego człowieka jak na przyjaciela. I stawały się takimi osobami, którym chce się ufać, powierzać swoją historię, plany i marzenia.
W „Substancji nieuporządkowanej” Adam Zagajewski próbuje uporządkować wiedzę o istocie dzieła sztuki. I prawie mu się to udaje.
W 26. edycji Konkursu o Nagrody SDP można było startować w czternastu kategoriach tematycznych. Za publikację „Jak mafia rządziła Warszawą” w tygodniku „Sieci” pierwszą Główną Nagrodę Wolności Słowa otrzymał Wojciech Biedroń. Laurem SDP uhonorowany został Jerzy Jachowicz. Wśród laureatów znalazła się również Barbara Gruszka-Zych z "Gościa Niedzielnego".
Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich po raz 26. wybrało najlepsze materiały dziennikarskie. Wśród nich wyróżniło naszą redakcyjną koleżankę Barbarę Gruszkę-Zych za "Paragraf 1666", reportaż o kontrowersjach wokół Jugendamtu, instytucji odbierającej rodzicom dzieci.
Nasza redakcyjna koleżanka Barbara Gruszka-Zych otrzyma Nagrodę im. ks. Twardowskiego za rok 2014. Kapituła doceniła w ten sposób tomik poezji pt. „Koszula przed kolana”.
Mężczyźni w Piekarach ze wzruszeniem wysłuchali Tryptyku Poetyckiego "Od pyłu czarny".