Szukany tag:
uporządkuj wyniki:
Od najnowszego do najstarszego | Od najstarszego do najnowszego »
Wyszukujesz w serwisie kultura.wiara.pl
wyszukaj we wszystkich serwisach wiara.pl » | wybierz inny serwis »
Reżyser i parlamentarzysta Kazimierz Kutz oraz rzeźbiarz prof. Jan Herma zostali wyróżnieni Śląskimi Szmaragdami - nagrodami śląskiego Kościoła luterańskiego. Nagrody po raz ósmy wręczono w poniedziałek - w dniu Święta Reformacji - w Katowicach.
Fotografie przedstawiające kulturę materialną prawosławia w Polsce, m.in. architekturę i wnętrza cerkwi, a także obrzędy religijne, duchowieństwo i wiernych zostały pokazane na wystawie "Kolory prawosławia. Polska". Otwarto ją w czwartek w Centrum Kultury Prawosławnej w Białymstoku.
Przedstawienia teatralne, projekcje filmowe, koncerty, wystawy i konferencje znajdą się w programie - jubileuszowej - 15. edycji Festiwalu Kultury Chrześcijańskiej, który rozpocznie się w niedzielę 6 listopada w Łodzi.
W atrium watykańskiej Auli Pawła VI otwarto w piątek wystawę "Twarze błogosławionego Jana Pawła II", na którą składają się rzeźby i grafiki polskiej artystki Anny Gulak. Uroczystość odbyła się w przeddzień wspomnienia liturgicznego polskiego papieża.
63 proc. Żydów w Izraelu życzy sobie, by autobusy jeździły też w czasie szabasu, a ledwie jeden procent mniej chciałoby wprowadzenia cywilnych ślubów - wynika z najnowszego sondażu, który wskazuje na narastające dążenie do laicyzacji państwa żydowskiego.
Tatarzy to nie historia, to obecnie żyjący ludzie, którzy chcą dbać o własną tożsamość - oświadczył mufti Najwyższego Kolegium Muzułmańskiego Związku Religijnego w Polsce Tomasz Miśkiewicz. By wzmocnić tę tożsamość ma być rozpoczęte nauczanie języka tatarskiego.
Szlak upamiętniający Ewę von Tiele-Winckler, zwaną Matką Ewą, otwarto w niedzielę w bytomskiej dzielnicy Miechowice. Dziełem życia pochodzącej z Miechowic Matki Ewy były zakłady opiekuńcze znane pod nazwą "Ostoja Pokoju".
Irańska telewizja państwowa zakazała emisji programów przedstawiających prowokacyjne romanse lub półnagich mężczyzn. To ukłon w stronę konserwatywnych duchownych muzułmańskich, którzy skarżyli się na takie sceny w zagranicznych filmach - podała we wtorek agencja AP.
"Teologia w obrazach" to tytuł wystawy prezentujące zbiór ikon datowanych na XVIII i XIX w., którą od środy można oglądać w Muzeum Etnograficznym we Wrocławiu. Prezentowane ikony pochodzą ze zbiorów muzeum w Supraślu.
Jak wygląda wnętrze cerkwi i meczetu, jakie są żydowskie święta, jakie stroje noszą duchowni różnych wyznań mogą dowiedzieć się dzieci i młodzież podczas warsztatów "Religie Podlasia", zainaugurowanych wczoraj w Białymstoku.