Aby zmienić wielkość tekstu na stronie, przytrzymaj ctrl (na komputerach MAC - cmd) i wciśnij klawisz "+" aż do uzyskania pożądanego efektu.
Aby zmniejszyć - użyj klawisza "-". By wrócić do stanu początkowego, przytrzymaj ctrl (na MAC - cmd) i wciśnij "0".
Dzisiaj zaczynamy od krańców wszechświata, o ile wszechświat ma w ogóle jakiś kraniec. I stopniowo zmierzamy do naszego domu, czyli do Ziemi.
więcej z tego numeru »
Czy do prowadzenia biznesu – oprócz pomysłu, pracowitości, jakiegoś kapitału na początek – potrzebny jest także heroizm? Czy heroizm w ogóle może mieć coś wspólnego z biznesem?
Poznałem kiedyś miłego, kulturalnego człowieka, muzułmanina. Inteligentny, wykształcony, był znakomitym rozmówcą.
Jak rozmawiać z kimś, kto zamiast języka do wymiany myśli używa kamieni? Na uniwersytecie w Ratyzbonie Benedykt XVI mówił o islamie.
To nieprawda, że ludzie mają prawo wszystko wiedzieć – stanowczo mówi w wywiadzie dla „Gościa” ks. prof. Edward Staniek (str. 36). W świecie, który domaga się całej prawdy o wszystkim, brzmi to jak herezja. Ale herezją nie jest.
Za siedmioma górami, za siedmioma rzekami bardzo dawno temu wydarzyła się niezwykła historia. Tak musi się zaczynać każda dobra bajka. No, trzeba jeszcze dodać i siedem lasów, za którymi rozgrywa się wzruszająca historia ze szczęśliwym zakończeniem.
Ot, i niespodzianka, przynajmniej dla mnie. Okazuje się, że Polska jest państwem laickim, w przeciwieństwie do wielu krajów Europy Zachodniej, które można nazwać sklerykalizowanymi.
Wydarzenia na Jasnej Górze w 1956 roku znam tylko ze wspomnień uczestników i opisów historyków Kościoła. Nie było mnie wtedy na świecie. Próbuję sobie wyobrazić, jak kilkusettysięczny tłum przed jasnogórskim szczytem jednym głosem woła: „Królowo Polski, przyrzekamy!”.
Co roku wrześniowa ramówka telewizji wzbudza duże emocje. Niektóre programy zostają zlikwidowane, pojawiają się w zamian nowe. Tym razem zmiany są większe i bardziej spektakularne niż zwykle. Informujemy o nich na str. 14–15.
Co roku w sierpniu tysiące Polaków opuszczają swoje domy, na kilka dni porzucają wygodne życie i wyruszają w drogę.
Pełen nienawiści atak na katolicyzm? Tymczasem film otrzymał nagrodę katolickich jurorów na festiwalu w Wenecji.
Premiera spektaklu pełnego stereotypów i symboliki związanej z zaświatami. Archanioły, diabły, św. Piotr, Matka Boska...
Nowa książka ks. Teodora Sawielewicza - założyciela internetowej społeczności Teobańkologia.
To opowieść o mnichu, który udaje się na pustynię, by tam, niczym święty Antoni przed wiekami, zmierzyć się ze Złym i uratować swoją duszę.
Od 2018 r. szopkarstwo znajduje się na liście dziedzictwa kulturowego UNESCO.
Dokładnie od 2 kwietnia w polskich kinach będzie można zobaczyć film 21.37, który powstał specjalnie z okazji 20. rocznicy śmierci św. Jana Pawła II. Jak zapowiadają twórcy, będzie to film o nas!
Nasza Mona Lisa. Nasza Wenus z Milo. Nasza…
W Polsce można wydawać książki dr. Dariusza Ratajczaka, znanego z kwestionowania Holokaustu...
Rafał Brzozowski po watykańskim Jubileuszu Artystów i Świata Kultury.
Tematy nowych cykli Instytutu Reportażu.
Animowany hołd dla koptyjskich męczenników. Można go oglądać za darmo.
Tytuł mówi wszystko?
Frekwencja w Warszawie dopisała. Jak będzie w innych miastach?
A to ciekawe... Obraz wzorowany na ikonach.
Przed nami Jubileusz Artystów i Świata Kultury.
Słynna biografia na nowo. Premiera jubileuszowego wydania już 26 lutego.
Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript.Zmień ustawienia lub wypróbuj inną przeglądarkę.