Aby zmienić wielkość tekstu na stronie, przytrzymaj ctrl (na komputerach MAC - cmd) i wciśnij klawisz "+" aż do uzyskania pożądanego efektu.
Aby zmniejszyć - użyj klawisza "-". By wrócić do stanu początkowego, przytrzymaj ctrl (na MAC - cmd) i wciśnij "0".
Za nami dramatyczny rok. Pokazują to zdjęcia naszych, tj. „gościowych” fotoreporterów. Mieli wybrać jedną fotografię spośród tysięcy zrobionych przez cały rok. Każde z czterech zdjęć (tylu fotoreporterów pracuje w redakcji) pokazuje, niestety, cierpienie.
więcej z tego numeru »
W "Rzeczpospolitej" ukazał się obszerny raport o stanie Kościoła w Polsce. Wyłania się z niego generalnie dobry obraz naszej wspólnoty.
Tydzień temu żartowałem, że media opisując pogodę, używają militarnej terminologii typu „zima atakuje”. Zapomniałem dodać, że nawet jeżeli zima zwyczajnie przychodzi, a nie atakuje, też może być uciążliwa.
W Polsce od tygodnia trwa wojna, a sytuacja jest równie niebezpieczna jak na granicy obu Korei. Nie wierzą Państwo? Proszę spojrzeć na portale internetowe lub posłuchać wiadomości. Zima atakuje, cały kraj sparaliżowany, są pierwsze ofiary mrozu – to tylko kilka informacji z frontu.
Każdy dzień przynosi tysiące informacji. Szczególnie obfite były godziny i dni powyborcze. W Gdyni prezydentem na kolejną kadencję został Wojciech Szczurek z imponującym poparciem 87,39 proc.
Na plakacie jednej partii – pominę jej nazwę, by nie narazić się na zarzut agitacji w niedzielę wyborczą – pojawił się bałamutny i wielce szkodliwy napis: „Budujmy boiska. Nie róbmy polityki”. Bałamutny, bo już sam plakat jest robieniem polityki.
Doczekaliśmy się czasów, kiedy trzeba bronić Boga. Oczywiście nie w tym sensie, że Bóg bez pomocy człowieka mógłby sobie nie poradzić. Spokojnie, poradzi sobie
Po niedawnej pielgrzymce do Wielkiej Brytanii Benedykt XVI odwiedza Hiszpanię. W Anglii papież osobiście beatyfikował kard. Newmana, czego zazwyczaj nie robi, zostawiając sobie tylko kanonizacje.
Niecałe dwa tygodnie po łódzkiej tragedii warto pamiętać o dwóch sprawach. Po pierwsze, zamordowany Marek Rosiak był członkiem partii PiS, podobnie jak druga, ciężko raniona ofiara zamachu.
Posłowie znaleźli się w sytuacji wymagającej od nich ogromnej odwagi. A to za sprawą podjętych na nowo, po wielomiesięcznej przerwie, prac nad ustawą bioetyczną, która m.in. będzie regulowała stosowanie metody in vitro.
Film jakich wiele? Być może na pierwszy rzut oka.
To odpowiedź na papieską zachętę do ukazywania punktów wspólnych wiary i kultury.
Po latach na rynek wydawniczy powróciła jedna z najlepszych biografii św. Franciszka.
Pozostawił po sobie kilkadziesiąt tysięcy prac.
Galeria zdjęć od których nie można się oderwać. A Państwo zwiedzili już warszawski "Pałac Rzeczpospolitej"?
Czyli smutne losy Flipa i Flapa. Bo już z końcówki ich kariery.
Jeden z najważniejszych filmów w historii polskiej kinematografii.
W Rzymie znajduje się szczególny dla Polaków kościółek Quo Vadis. We jego wnętrzu zobaczyć można kopię odcisku stóp Jezusa w kamieniu - pamiątkę legendarnego spotkania Apostoła Piotra z Chrystusem.
Zobacz galerię zdjęć z poruszającego filmu dokumentalnego "Wolni. Podróż do wnętrza" i sprawdź, gdzie można zobaczyć tę produkcję.
- Dwie instytucje o różnych przynależnościach kulturowych i religijnych mogą razem pracować, aby promować skarby i dziedzictwo ludzkości, jakie posiadają - mówi abp Zani.
Jego dzieła były wytworem europejskiej kultury, która w czasie, gdy on grał i komponował, rozprzestrzeniała się na cały świat na wzbierającej fali emigracji.
Pieśni zaduszne towarzyszyły nie tylko pogrzebom, ale były również śpiewane podczas dni zadusznych, kiedy wspominano zmarłych przodków i bliskich.
To jej XI edycja.
Legendarny amerykański producent muzyczny i aranżer Quincy Jones, który zmarł 3 listopada w wieku 91 lat, był przekonany, że ...
Czyli kino katastroficzne bez katastrofy. Bo przecież się udało. Samolot wylądował, bezpiecznie wodował i, co ciekawe, tu dopiero zaczyna się film.
Tradycyjne krakowskie obrzędy, zwyczaje oraz praktyki religijne, jak Pochód Lajkonika, odpust Emaus i procesja św. Stanisława, są tematem najnowszej wystawy Muzeum Krakowa.
Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript.Zmień ustawienia lub wypróbuj inną przeglądarkę.