Aby zmienić wielkość tekstu na stronie, przytrzymaj ctrl (na komputerach MAC - cmd) i wciśnij klawisz "+" aż do uzyskania pożądanego efektu.
Aby zmniejszyć - użyj klawisza "-". By wrócić do stanu początkowego, przytrzymaj ctrl (na MAC - cmd) i wciśnij "0".
Zawsze dobrze czułem się w Kościele. Kościół jest moim światem. Co najbardziej w nim cenię? Stałość graniczącą – jak niektórzy by powiedzieli – z nudą.
więcej z tego numeru »
Od wielu osób słyszałem opinię, że odchodzący właśnie z urzędu ksiądz prymas Józef Glemp jest niedoceniany. Dodawali oni następnie, że właściwie oceni go dopiero historia.
Do tego numeru „Gościa” dołączony jest dodatek zatytułowany: "Bioetyka katolicka". Traktuje o współczesnych problemach bioetycznych, a szczególnie o metodzie in vitro.
Wiara przenikała i inspirowała kulturę europejską wielu dawnych epok. Patrząc na dzieła sztuki dawnych mistrzów średniowiecza, renesansu czy baroku, doświadczam blasku.
Zadziwiająca jest zdolność ludzi do histeryzowania w błahych sprawach przy jednoczesnym lekceważeniu poważnych. Przykładem histerii może być to, co dzieje się wokół świńskiej grypy. Od dawna podejrzewałem, że choroba ta jest zdecydowanie przereklamowana.
Początki internetu były więcej niż skromne. Pierwszą informację przesłano między dwoma komputerami 40 lat temu. Był to trzyliterowy wyraz "LOG". Nie obyło się bez kłopotów.
Nie to jest problemem, że komuś przeszkadza krzyż. Oczywiście mam na myśli słynną już Włoszkę fińskiego pochodzenia Soile Lautsi, która poskarżyła się na swój kraj do Trybunału w Strasburgu. Zawsze coś komuś się nie podoba, nawet jeżeli to jest krzyż.
Liczby wydają się nieprawdopodobne. 170 tys. chrześcijan ginie rocznie za wiarę w Jezusa Chrystusa. 200 mln chrześcijan jest brutalnie prześladowanych
Dzięki Bogu, jedni nadal są staroświeccy, a inni za staroświeckością tęsknią. W czym przejawia się nasza staroświeckość? Chociażby w tłumnym odwiedzaniu cmentarzy, czy też w uroczystym odprawianiu pogrzebów.
W ostatnim czasie przyszła moda na afery. Najpierw była hazardowa, po niej ta, której podobno nie ma, czyli afera stoczniowa. No i wreszcie afera podsłuchowa. Czyżby świat zupełnie zwariował? Nie, poza aferami życie toczy się normalnie, a ludziom nie brakuje uczciwości i zdrowego rozsądku.
Po latach na rynek wydawniczy powróciła jedna z najlepszych biografii św. Franciszka.
Pozostawił po sobie kilkadziesiąt tysięcy prac.
Po polsku właśnie ukazała się książka, która została wyróżniona nagrodą literacką Catholic Media Association Book Awards w kategorii „Katolicka powieść edukacyjna”.
Galeria zdjęć od których nie można się oderwać. A Państwo zwiedzili już warszawski "Pałac Rzeczpospolitej"?
Jeden z najważniejszych filmów w historii polskiej kinematografii.
W Rzymie znajduje się szczególny dla Polaków kościółek Quo Vadis. We jego wnętrzu zobaczyć można kopię odcisku stóp Jezusa w kamieniu - pamiątkę legendarnego spotkania Apostoła Piotra z Chrystusem.
Zobacz galerię zdjęć z poruszającego filmu dokumentalnego "Wolni. Podróż do wnętrza" i sprawdź, gdzie można zobaczyć tę produkcję.
- Dwie instytucje o różnych przynależnościach kulturowych i religijnych mogą razem pracować, aby promować skarby i dziedzictwo ludzkości, jakie posiadają - mówi abp Zani.
Jego dzieła były wytworem europejskiej kultury, która w czasie, gdy on grał i komponował, rozprzestrzeniała się na cały świat na wzbierającej fali emigracji.
Pieśni zaduszne towarzyszyły nie tylko pogrzebom, ale były również śpiewane podczas dni zadusznych, kiedy wspominano zmarłych przodków i bliskich.
To jej XI edycja.
Legendarny amerykański producent muzyczny i aranżer Quincy Jones, który zmarł 3 listopada w wieku 91 lat, był przekonany, że ...
Czyli kino katastroficzne bez katastrofy. Bo przecież się udało. Samolot wylądował, bezpiecznie wodował i, co ciekawe, tu dopiero zaczyna się film.
Tradycyjne krakowskie obrzędy, zwyczaje oraz praktyki religijne, jak Pochód Lajkonika, odpust Emaus i procesja św. Stanisława, są tematem najnowszej wystawy Muzeum Krakowa.
Po wystawach współczesnych wizerunków Jezusa Miłosiernego (2022) i Zwiastowania (2023), w tym roku organizatorzy zapraszają do obejrzenia 20 współczesnych przedstawień sceny Nawiedzenia św. Elżbiety.
Organizatorzy 31. Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek im. ks. Kazimierza Szwarlika - największego przeglądu bożonarodzeniowych pieśni w Europie - czekają na zgłoszenia uczestników.
Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript.Zmień ustawienia lub wypróbuj inną przeglądarkę.