Herbert rozproszony

„Utwory rozproszone” Zbigniewa Herberta miały swoją prapremierę na odbywających się w w Krakowie Targach Książki.

Nowa publikacja Wydawnictwa a5 stanowi poetycki suplement do wydanego trzy lata wcześniej tomu „Wierszy zebranych”. Książka, która do sklepów trafi 11 listopada, liczy prawie 500 stron. Zawiera w dużej części utwory wcześniej nie publikowane, odnalezione w archiwum Zbigniewa Herberta i opracowane przez Ryszarda Krynickiego. Powstały one na przestrzeni kilku dekad, począwszy od końca lat 40. Część tekstów ukazywała się wcześniej w prasie czy zbiorach wierszy wydawanych za granicą. Znajdziemy tu także utwory wyjęte z prywatnych listów oraz tomików powielanych przez autora własnym sumptem i kolportowanych wśród przyjaciół.

Dla każdego miłośnika poezji Zbigniewa Herberta publikacja będzie okazją do obserwowania od kuchni rozwoju poety. Z pewnością nie przyniesie ona rewolucji w kanonie jego twórczości, ale pomoże ten kanon lepiej rozumieć.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| HERBERT

Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.