Polska książka nagrodzona

W 4 edycji Konkursu CJ Picture Book Awards w Korei wybrano 100 najpiękniejszych książek świata. W konkursie wzięło udział około 600 książek nadesłanych z ponad 35 krajów.

Na liście laureatów znalazła się tylko jedna książka z Polski. Jest nią „Gratka dla małego niejadka”, której autorką i ilustratorką jest Emilia Dziubak. To książka dla najmłodszych w całości poświęcona jedzeniu.

Znajdują się w niej nie tylko w humorystyczny sposób zilustrowane przepisy na smaczne dania, ale także zabawy edukacyjne, gry i inne pomysły pobudzające wyobraźnię każdego małego niejadka. Maluch nauczy się dzięki niej przyrządzać potrawy, zarówno te trudne, jak i łatwe, rozpoznawać poszczególne ich składniki, nadawać im charakterystyczne cechy.

Książka wydana przez Wydawnictwo ALBUS Iwona Wierzba z Poznania znajdzie się niebawem w katalogu pokonkursowym wśród pozostałych  najpiękniejszych książek świata i będzie prezentowana na wystawie Książki Obrazkowej w Korei. W kolejnym etapie konkursu zostanie  zostanie wybranych pięć najpiękniejszych publikacji.

 

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama