Wyczerpująca kompilacja R.E.M.

Po 31 latach wspaniałej kariery muzycy R.E.M. ogłosili, że postanowili zakończyć działalność. Smutna to informacja dla każdego fana kochającego klasowego rocka. Na pożegnanie kapela z Athens w stanie Georgia postanowiła dać swoim wielbicielom prezent w postaci pierwszej tak wyczerpującej kompilacji nagrań w swojej historii.

"Part Lies, Part Heart, Part Truth, Part Garbage, 1982 - 2011" to aż 40 piosenek! Są oczywiście wszystkie te, dzięki którym pamięć o R.E.M. nie zaginie nigdy. Ale Michael Stipe, Mike Mills i Peter Buck przygotowali również niespodziankę w postaci trzech zupełnie nowych kawałków!

Jeden z nich, "We All Go Back To Where We Belong", wybrany został do promocji kompilacji. Pozostałe dwie nowości w zestawie to "A Month Of Saturdays" i "Hallelujah". Wszystkie trzy wyprodukował Jacknife Lee, autor brzmienia płyt "Accelerate" i "Collapse Into Now". Składanka obejmuje również, co warto podkreślić, wczesne nagrania R.E.M. z lat 1982-87, gdy grupa miała jeszcze kontakt z wytwórnią IRS. "Przedzieranie się przez naszą muzykę i wspomnienia z minionych trzech dekad było niesamowitą przygodą. Te piosenki to naturalny koniec 31 lat wspólnej pracy" - mówił Mike Mills. Wszyscy członkowie zespołu zapewnili, niestety, że reaktywacja z jakiegokolwiek powodu jest wykluczona. Cóż, nawet najwięksi kiedyś odchodzą, lecz niewielu potrafi to zrobić z taką elegancją i klasą, jak R.E.M.

remhq R.E.M. - Losing My Religion (Video)

Odchodzą mając status jednej z najważniejszych grup niezależnego rocka w historii, która osiągnęła sukces na własnych warunkach. Która zaczęła żywot w 1980 roku w Athens w stanie Georgia, gdy Michael Stipe poznał pracującego w sklepie muzycznym Petera Bucka, następnie Mike'a Millsa oraz perkusistę Billa Berry'ego, który przez wiele lat był ważnym ogniwem formacji, współtworzącym wiele z jej 15 studyjnych krążków, w tym tak genialnych, jak "Murmur", "Green", "Out Of Time", "Automatic For The People", "Monster".

Wszystkie płyty zespołu sprzedały się w łącznym nakładzie ponad 85 milionów kopii.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama