"Widoki" niedowidzących

"Widoki z " to tytuł kolekcji kartek pocztowych z pejzażami Krakowa i Warszawy, które przedstawiają obrazy miasta oczami osób z wadami wzroku. Kartki będzie można kupować od 13 grudnia w wybranych urzędach pocztowych w Warszawie i Krakowie.

Kampania ma na celu przełamanie lęku i dystansu między osobami widzącymi i tymi, które nie widzą. Zdaniem pomysłodawców, lęk ten wynika najczęściej z niewiedzy.

Jak poinformował PAP Zbigniew Baranowski, rzecznik pasowy Poczty Polskiej SA za sprawą nietypowej grafiki, widokówki wizualizują sposób postrzegania otoczenia przez osoby z wadami wzroku. Widokówki są próbą zakomunikowania problemu niewidzenia osobom zdrowym.

"Innowacyjne kartki pocztowe mają uzmysłowić, że wszyscy żyjemy w jednym świecie, ale widzianym na różne sposoby. Pomagają też spojrzeć na świat oczami innego człowieka. Osobom zdrowym tak zaprojektowane kartki mogą uzmysłowić ewentualne problemy z widzeniem" - mówił rzecznik.

"Najdrobniejsze zmiany w polu widzenia mogą być początkiem poważnych chorób i nieodwracalnych zmian. Być może komuś towarzyszy od jakiegoś czasu irytująca, mała plamka, dzięki widokówce zda sobie sprawę, że to może być początek jaskry" - mówiła Edyta Ołdak ze Stowarzyszenia "Z siedzibą w Warszawie", które jest pomysłodawcą projektu.

Kartki będzie można kupić w wybranych urzędach pocztowych od 13 grudnia w m.in. w Warszawie i Krakowie.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama