Święta w kinie?

Polska komedia "Pokaż kotku, co masz w środku" trafia do kin w świąteczną niedzielę. Natomiast jutro na polskie duże ekrany wejdą dwie produkcje amerykańskie, "Mission: Impossible - Ghost Protocol" oraz thriller "Chciwość".

Główną rolę w "Mission: Impossible - Ghost Protocol" gra Tom Cruise. W "Chciwości" wystąpili z kolei Kevin Spacey, Jeremy Irons, Demi Moore i Stanley Tucci. Film "Pokaż kotku, co masz w środku", którego główny temat to kłamstwa i niewierność w relacjach damsko-męskich, wyreżyserował Sławomir Kryński. To kolejna komedia tego reżysera z "kotkiem" w tytule - trzy lata temu Kryński zrealizował film "To nie tak jak myślisz, kotku".

W obsadzie nowej produkcji, którą będzie można oglądać w kinach od 25 grudnia, są m.in.: Jacek Borusiński, Jacek Braciak, Krzysztof Stelmaszyk, Jan Frycz, Marian Dziędziel, Tomasz Karolak, Andrzej Grabowski i Katarzyna Cynke.

Seria niefortunnych zdarzeń stawia na głowie życie dwóch mężczyzn - Andrzeja (Borusiński) i Zygmunta (Stelmaszyk). Ojciec Andrzeja (Dziędziel) postanawia nagle ożenić się z tajemniczą nieznajomą, a wkrótce potem traci wszystkie oszczędności. Andrzej, próbując desperacko odzyskać pieniądze, porywa podejrzaną o kradzież dziewczynę i - zakochuje się w niej. Tymczasem Zygmunt musi zmierzyć się z natrętnym adoratorem swojej żony.

Film sensacyjny "Mission: Impossible - Ghost Protocol" (USA, reż. Brad Bird), który do kin w Polsce trafi dzień później, to kolejna opowieść o przygodach tajnego agenta Ethana Hunta, granego przez Toma Cruise'a. Tym razem Hunt, agent rządowej jednostki Impossible Missions Force, wspólnie z innymi agentami stanie w obronie dobrego imienia agencji IMF. Zostanie ona bowiem oskarżona o związek z terrorystycznym zamachem bombowym na Kreml.

Jest to czwarty film o przygodach Ethana Hunta. Pierwszą produkcję z tego cyklu, pt. "Mission: Impossible" (produkcja: USA), wyreżyserował w 1996 r. Brian De Palma. W kolejnych latach powstały filmy: "Mission: Impossible II" (2000, reż. John Woo, USA/Niemcy) oraz "Mission: Impossible III" (2006, reż. J.J. Abrams, USA/Niemcy/Chiny).

W "Mission: Impossible - Ghost Protocol" obok Toma Cruise'a wystąpili znany z głównej roli w filmie "The Hurt Locker" Jeremy Renner oraz Michael Nyquist, który wcześniej grał m.in. dziennikarza Blomkvista w ekranizacjach powieści kryminalnych Stiega Larssona z cyklu "Millennium".

Thriller "Chciwość" (USA, "Margin Call", reż. J.C. Chandor), inspirowany - co podkreślają jego twórcy - prawdziwą historią, był nominowany do Złotego Niedźwiedzia na tegorocznym Berlinale. Film, jak informuje jego polski dystrybutor, przedstawia "pierwsze 24 godziny finansowego kryzysu na Wall Street; kulisy wydarzeń, które zmieniły cały świat."

Analityk pracujący dla potężnej firmy inwestycyjnej z siedzibą na Wall Street odkrywa niepokojące dane. Uzyskane informacje wskazują na nieprawidłowości finansowe, które mogą doprowadzić do bankructwa całego przedsiębiorstwa, a także wpłynąć na gospodarkę światową.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama