Sześć polskich produkcji w selekcji INPUT 2012

Niemiecka telewizja publiczna RBB będzie gospodarzem międzynarodowej selekcji audycji telewizyjnych do programu INPUT 2012, która odbędzie się w dniach 28 stycznia - 4 lutego w Berlinie.

Polskę reprezentować będą:multiplatformowy spektakl teatru telewizji realizowany na żywo „Boska” w reż. Andrzeja Domalika,  docu-drama „Czernobyl – cztery dni w kwietniu” w reż. Janusza Dymka, ilm dokumentalny „Argentyńska lekcja” w reż. Wojciecha Staronia, dokumentalny zapis „Ucieczki z raju” w reż. Ernesta Saja, program edukacyjny o książkach dla dzieci „Moliki Książkowe” autorstwa Małgorzaty Berwid oraz film fabularny „Skrzydlate świnie” w reż. Anny Kazejak.

Oficjalną listę audycji zakwalifikowanych do programu INPUT 2012 poznamy w drugiej połowie lutego. Konferencj odbędzie w Sydney w dniach 7-11 maja 2012, a jej organizatorami są dwie australijskie telewizje: publiczna The Australian Broadcasting Corporation (ABC) oraz Special Broadcasting Service (SBS).

Podczas australijskiej edycji konferencji, podobnie jak co roku, prezentowanych i omawianych będzie kilkadziesiąt najlepszych, najciekawszych i najbardziej atrakcyjnych programów oraz filmów wyprodukowanych przez telewizje publiczne z całego świata. W projekcjach i dyskusjach bierze udział kilkuset twórców, dziennikarzy i producentów związanych z ponad 60 publicznymi telewizjami ze wszystkich kontynentów.

INPUT jest największym międzynarodowym spotkaniem środowisk telewizji publicznych. Jest też jedną z tych konferencji, które nie tylko przybliżają kierunki rozwoju programowego telewizji na świecie, ale także przyczyniają się do podnoszenia standardów realizacji programów. INPUT co roku staje się dla twórców i producentów doskonałą okazją do wymianą pomysłów, doświadczeń i roboczych spotkań, a także nawiązywania prywatnych międzynarodowych kontaktów, które owocują z reguły międzynarodową współpracą koprodukcyjną. 

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama