Honorowy Złoty Niedźwiedź dla Meryl Streep

Meryl Streep otrzyma podczas tegorocznego Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Berlinie (Berlinale) honorowego Złotego Niedźwiedzia - poinformowali w poniedziałek organizatorzy.

Dyrektor festiwalu Dieter Kosslick podkreślił, że Streep jest "znakomitą, wszechstronną aktorką, która z łatwością porusza się między rolami dramatycznymi i komediowymi".

Dwukrotna laureatka Oscara zostanie uhonorowana 14 lutego, przy okazji projekcji jej najnowszego filmu "Żelazna Dama", w którym gra byłą brytyjską premier Margaret Thatcher.

Na berlińskim festiwalu (9-19 lutego) pokazane zostaną także dwa starsze filmy z Meryl Streep - "Sprawa Kramerów" i "Wybór Zofii". Za role w tych firmach aktorka dostała Oscary.

 

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.