Nowe kanały i portal edukacyjny TVP

Uruchomienie kanałów TVP Rozrywka i TVP Dokument, a także portalu edukacyjnego zapowiada telewizja publiczna.

- Przy realizacji projektu zostaną wykorzystane wieloletnie doświadczenia i liczne osiągnięcia TVP w dziedzinie produkcji programów edukacyjnych oraz jej potencjał twórczy – mówi Juliusz Braun, prezes Zarządu TVP. - W następnej kolejności planowane jest także uruchomienie kanału TVP Dla Dzieci, który będzie drugim etapem rozwoju portalu, a także TVP Natura, stacji, skupiającej się programowo wokół zagadnień agro-ekologii i ekonomii.

Partnerami TVP przy realizacji Internetowego Portalu Edukacyjnego będą: Ministerstwo Edukacji Narodowej, Ministerstwo Sportu, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji, a także inne agendy rządowe i organizacje pozarządowe. - Skupi się on w pierwszym rzędzie na potrzebach edukacyjnych i poznawczych widowni dziecięcej i młodzieżowej, a zawarte w niej treści edukacyjne będą odpowiadać w ogólnych zarysach aktualnej podstawie nauczania. Natomiast struktura i forma portalu będą maksymalnie otwarte, elastyczne i gotowe dopasować się na bieżąco do potrzeb jej użytkowników.

- Rozwój oferty programowej Telewizji Polskiej poprzez kanały tematyczne wynika w sposób naturalny z dynamiki cyfryzacji mediów. Jego katalizatorem w Europie jest switch-off – proces wyłączania sygnału telewizji analogowej i uruchamiania multipleksów naziemnej telewizji cyfrowej. Dwa nowe kanały TVP Rozrywka i TVP Dokument będą dostępne na Multipleksie III NTC – powiedział Jacek Weksler, dyrektor Biura Koordynacji Programowej TVP.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama