Oscarowi faworyci

Filmy, którym przyznano w tym roku najwięcej nominacji do Oscarów, czyli "Artysta" francuskiego reżysera Michela Hazanaviciusa, oraz "Hugo i jego wynalazek" Martina Scorsese trafiają dziś do naszych kin.

Na ekrany wchodzą też m.in. "Żelazna Dama" z nominowaną do Oscara Meryl Streep w roli byłej premier Wielkiej Brytanii oraz polski film "Z daleka widok jest piękny" w reżyserii Wilhelma Sasnala i Anny Sasnal.

"Namiętny romans i sentymentalna podróż do złotego okresu kina" - tak historię opowiedzianą przez Hazanaviciusa w "Artyście" przedstawia polski dystrybutor. "Film łączy klasyczną, czarno-białą poetykę ze zrozumieniem oczekiwań nowoczesnego widza. To akcja, śmiech i łzy oraz wycieczka do niezwykle barwnego świata. Opowieść dzieje się pod koniec lat 20. XX wieku, w czasie przełomu dźwiękowego. Koniec kina niemego był równocześnie końcem karier wielu gwiazd, będących u szczytu popularności" - przypomniano.

Głównego bohatera "Artysty", gwiazdora niemego kina George'a Valentina, zagrał francuski aktor Jean Dujardin, któremu za tę kreację amerykańska Akademia Filmowa przyznała nominację do Oscara w kategorii główna rola męska.

Valentin obawia się, że pojawienie się dźwięku w filmie może oznaczać koniec jego własnej kariery aktorskiej. Do walki o pozycję w świecie kina i sympatię dawnej publiczności zainspiruje George'a m.in. uczucie do początkującej tancerki Peppy Miller.

Za "Artystę" przyznano 10 nominacji do Oscarów, m.in. w kategoriach: najlepszy pełnometrażowy film fabularny, reżyseria, muzyka (Ludovic Bource), zdjęcia (Guillaume Schiffman), kostiumy i pierwszoplanowa rola męska. W obsadzie, oprócz Dujardina, są m.in. Berenice Bejo, John Goodman i Penelope Ann Miller. "Artysta" jest wspólną produkcją Francji i Belgii.

forumfilmpoland Artysta (The Artist) - polski zwiastun

***

Za film familijny "Hugo i jego wynalazek" w reżyserii Martina Scorsese, zrealizowany w technologii 3D, przyznano 11 nominacji do Oscarów, m.in. w kategoriach: najlepszy pełnometrażowy film fabularny, reżyseria, zdjęcia (Robert Richardson), scenariusz adaptowany i muzyka (Howard Shore).

Scorsese wyreżyserował tę historię na podstawie powieści dla dzieci, autorstwa Briana Selznicka. Film "Hugo i jego wynalazek" to opowieść o przygodach pomysłowego chłopca, który pragnie rozwikłać zagadkę przekazaną mu przez ojca. Bohater, sierota o imieniu Hugo, mieszka w Paryżu - zupełnie sam w - jak mówi Scorsese - "czymś, co przypomina ogromny mechanizm znajdujący się w zakamarkach dworca kolejowego". Chłopiec usilnie stara się nawiązać kontakt z ojcem, którego stracił.

W obsadzie filmu są m.in. Asa Butterfield (jako Hugo), Chloe Grace Moretz, Ben Kingsley, Sacha Baron Cohen i Jude Law.

«« | « | 1 | 2 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Więcej nowości

Reklama