Jak w domu

VI Pallotyńskie Spotkanie Młodych odbędzie się w Ołtarzewie w ostatni weekend wakacji, czyli w dniach 24-25 sierpnia 2012. Hasło imprezy: Jak w domu!

Jeśli gdzieś czujemy się jak w domu, najczęściej znaczy to, że jest nam dobrze, że czujemy się bezpiecznie, że jesteśmy „u siebie”. Są tacy, dla których dom jest miejscem niemal świętym, do którego wracają z radością i który opuszczają niechętnie.

Są też i tacy, którzy dom traktują z chłodną obojętnością lub nawet nienawiścią. Marzą, żeby zapomnieć, uciekają z domów, ale przecież i dla nich jest to słowo (rzeczywistość) nieobojętne.

Pasterze Kościoła katolickiego w Polsce proponują w tym roku zatrzymanie się nad hasłem: Kościół naszym domem. Na kolejnym Pallotyńskim Spotkaniu Młodych chcemy zastanowić się wspólnie, czy rzeczywiście czujemy się w Kościele jak w domu i co to właściwie znaczy. Temat ten chcemy „wziąć na warsztat” 24 i 25 sierpnia br. Tradycyjnie spotkanie odbędzie się w Wyższym Seminarium Duchownym księży pallotynów w podwarszawskim Ołtarzewie.

W możliwie szerokim kontekście, wraz z zaproszonymi gośćmi, przyjrzymy się Kościołowi i nam samym w nim. Zastanowimy się, czy lubimy być w Kościele (i kościele), czy chcemy go tworzyć i czy bierzemy za niego odpowiedzialność. Przyjrzymy się też sobie – jak rozumiemy słowo dom, co nam się z nim kojarzy, jak dobry dom, rodzinę – czyli dobre więzi i relacje – budować… Pomogą nam w tym nasi przyjaciele, m.in. członkowie Ruchu Czystych Serc, Fundacji Salvatti, stowarzyszenia STOP Pornografii i zaproszeni goście.

Zapewne niejeden uczestnik PSM czuje się na spotkaniach jak w domu. Stali bywalcy – sami to potwierdzają – lubią i wyczekują na stałe elementy naszych Spotkań. Dlatego jak zawsze piątkowy wieczór zabrzmi dobrą muzyką – tym razem z zespołem New Life’M – i wspólną modlitwą. Nie zabraknie jednak niespodzianki: po raz pierwszy, o zmierzchu, udamy się z pielgrzymką do sanktuarium miłosierdzia Bożego w Ożarowie Mazowieckim, gdzie w adoracyjnej modlitwie prowadzonej przez znakomitą scholę PSM, będziemy mogli uwielbić miłosiernego Boga.

W sobotnie przedpołudnie nasze Spotkanie tradycyjnie zwieńczy uroczysta Eucharystia, której przewodniczyć będzie ks. bp Marek Solarczyk.

Nieważne, czy przybędziesz tu pierwszy raz, czy też jesteś z nami od zawsze – na Pallotyńskim Spotkaniu Młodych można poczuć się jak w domu!

newlifemnlm "Zakochałam się na 100%"

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama