Zanussi wyreżyseruje "Głos wewnętrzny"

Krzysztof Zanussi wyreżyseruje dramat psychologiczny pt. "Głos wewnętrzny", z akcją osadzoną w dużej korporacji - poinformowało w czwartek PAP Studio Filmowe TOR, którego dyrektorem jest Zanussi. Film będzie koprodukcją polsko-rosyjsko-włoską.

"Akcja rozgrywa się w międzynarodowej korporacji, której miejscowym oddziałem rządzi cyniczna, pozbawiona zasad Polka. Pracę w korporacji rozpoczyna młody Włoch. Mężczyzna przyjechał do Polski śladem swojej ukochanej, która postanowiła wstąpić do klasztoru" - czytamy w streszczeniu fabuły, przekazanym PAP przez studio.

Jak dodano, szefowa korporacji będzie "kusić mężczyznę, prześladować, nakłaniać do łamania zasad, a jednocześnie - będzie zafascynowana jego wiarą"; w rezultacie konfliktu między bohaterami młody człowiek przeżyje kryzys wiary, jego antagonistka będzie z kolei "bliska nawrócenia".

Zdjęcia do filmu mają rozpocząć się wczesną wiosną 2013 r. Będą kręcone w Polsce, w Rosji i we Włoszech. Premiera planowana jest na jesień 2013 r.

Zanussi wyreżyseruje ten film na podstawie własnego scenariusza. "Głos wewnętrzny", który będzie produkcją Studia Filmowego TOR, otrzymał dofinansowanie z Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

 

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg