Kuszenie dotyczy każdego

Okultyzm i ezoteryzm przestały być strawą dla nielicznych wtajemniczonych, a stały się „duchowymi hamburgerami” dla mas - uważa ks. Aleksander Posacki.

Jak mówi Grzegorz Górny – współautor niniejszego, książkowego wywiadu-rzeki: - Ojciec Posacki jest jednym z pierwszych, którzy trafnie rozpo­znali w Polsce zjawisko nowych zagrożeń duchowych. Nic, więc dziwnego, że to właśnie jego wybrałem na swego rozmówcę, gdy postanowiłem nakreślić mapę duchowych zagrożeń.

Rozmawiamy m.in. o: fałszywych objawieniach, opętaniach i egzorcyzmach w Polsce, wróżbitach i różdżkarzach, bioenergoterapii i uzdrowieniach oraz o ezoteryzmie politycznym, Kinezjologii Edukacyjnej w polskich szkołach, a także o Halloween i UFO...

Ks. prof. dr hab. Aleksander Posacki  to filozof, teolog, wykładowca akademicki, pu­blicysta, rekolekcjonista, duszpasterz, znawca historii mistyki, nowych ruchów religijnych i sekt, demonologii oraz problematyki okulty­zmu i ezoteryzmu. Prowadził wykłady na licz­nych uniwersytetach w Polsce (m.in. na KUL) i za granicą. Jest konsultantem egzorcystów katolickich w kraju i za granicą oraz wykła­dowcą m.in. na Międzynarodowych Zjazdach Egzorcystów, organizowanych przez Między­narodowe Stowarzyszenie Egzorcystów, założone przez ks. Gabriele’a Amortha

***

Mieliśmy dla Państwa 3 egz. książki “Kuszenie dotyczy każdego”. Tym razem pytaliśmy o św. Dorotę. Książki otrzymują:

Monika Radkiewicz z Gdańska, Anna Górska z Solca nad Wisłą oraz Dorota Wroczyńska z Wrocławia

Gratulujemy, nagrody prześlemy pocztą.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.