Wrocławski Sound

Koncerty 12 wrocławskich zespołów reprezentujących rożne gatunki muzyczne znalazły się w programie festiwalu Wrocławski Sound, który odbędzie się 26 i 27 października w stolicy Dolnego Śląska.

Wrocławski Sound   mat. prasowy W pierwszym dniu festiwalu swój nowy projekt zaprezentuje wrocławski raper i performer Łukasz L.U.C Rostowski. Tym razem artysta do współpracy zaprosił laureata wielu konkursów jazzowych - skrzypka Adama Bałdycha. Jak podkreślają organizatorzy, duet przedstawi autorskie aranżacje w klimacie muzyki filmowej, elektroniki i jazzu.

Interesująco zapowiada się również występ innego duetu - brytyjskiej formacji Sieben oraz legendy wrocławskiej sceny industrialnej, formacji Job Karma. We wspólnym projekcie zespołów przenikają się dźwięki skrzypiec, wokale i elektronika z pogranicza industrialu i psychodelii - powiedział w środę podczas konferencji prasowej dyrektor artystyczny imprezy Tomasz Lektarski.

Podczas imprezy będzie można również wysłuchać m.in. koncertów zespołów Fruehstueck, Mikromusic, Miloopa czy Zebra.

W tym roku organizatorzy zrezygnowali z konkursu młodych zespołów. "Ten pomysł był poszukiwaniem, które raczej się nie przyjęło" - powiedział Lektarski.

Organizatorem festiwalu jest Biuro Festiwalowe Impart 2016 oraz Lion Stage Management. Ta pierwsza instytucja jest odpowiedzialna za przygotowania Wrocławia do objęcia tytułu Europejskiej Stolicy Kultury w 2016 r.

miloopatv Miloopa - Time (official video)

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama