Muzyka na plan!

Czyli niepowtarzalna szansa, by zobaczyć klasyczne dzieła filmowe w zupełnie nowej i zaskakującej oprawie muzycznej.

Serdecznie zapraszamy na festiwal Muzyka na Plan, który odbędzie się 19-21 października 2012 r. w Galerii POD-NAD przy ulicy Gliwickiej 1 w Tarnowskich Górach.

Muzyka na Plan jest festiwalem muzycznym nierozerwalnie połączony z filmem, to multimedialne przedsięwzięcie łączące dwie sztuki, polega na muzycznej ilustracji do filmów niemych, konfrontując w ten sposób nowoczesność z tradycją.

Widzowie mają niepowtarzalną szansę zobaczyć klasyczne dzieła filmowe w zupełnie nowej i niejednokrotnie zaskakującej oprawie muzycznej, odgrywanej na żywo, co pozwala na reinterpretację jak i wprowadzenie dzieł filmowych w zupełnie nowe konteksty i nawiązania. Nie ograniczając się jednak do niemego okresu w historii kina, uczestnicy konkursu mogą wybierać również nowsze fabuły bądź dokumenty, jedynym ograniczeniem jest brak dialogów w dziele.

Wcześniejsze trzy edycje pokazały, iż inicjatywa jest nowatorska, intrygująca z ogromnymi perspektywami na rozwój, cieszy się coraz większym zainteresowaniem, a goście festiwalu (zarówno wykonawcy jak i widzowie) bardzo pozytywnie oceniają i wypowiadają się o tymże wydarzeniu.

Więcej informacji o Muzyce na Plan na: www.kulturapia.pl oraz na www.facebook.com/MuzykaNaPlan

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| FILM, KULTURA, MUZYKA

Reklama

Reklama