Duchowa pielgrzymka do Ziemi Świętej

W Ziemi Świętej Jezus nie wędruje już po górach i równinach.

Duchowa pielgrzymka do Ziemi Świętej   Wydawnictwo WAM Nie słychać Go w synagogach i Świątyni. Nie jada już w domach celników i grzeszników. Na szczęście zostawił po sobie żywe ślady.

Dzisiaj można Go spotkać na drogach Galilei, Judei i gwarnej Jerozolimy. Z wiarą w sercu i Ewangelią w ręku.

23 refleksje, zamieszczone na kartach tego albumowego wydawnictwa pomogą Ci lepiej poznać Zbawiciela i zrozumieć to, co najważniejsze w Jego nauce.

Jak we wprowadzeniu pisze autor, Henryk Pietras SJ: "pielgrzymowanie do Ziemi Świętej dla każdego pielgrzyma ma niewątpliwie inny sens, taki mianowicie, jaki sam mu nada. Nasze duchowe pielgrzymowanie proponowałbym usensownić następująco: niechby to była pielgrzymka po ziemi, która jest święta i przez to jest przykładem i wyobrażeniem całej ziemi, która też jest święta. Tamta uświęcona została fizyczną obecnością Chrystusa, ta nasza jest uświęcana stale Jego wszechobecnością. Poszukajmy więc na tym szczęśliwym i równocześnie nieszczęśliwym skrawku ziemi takich śladów, które pozwolą nam rozpoznać Boga tu, gdzie jesteśmy".

Dla naszych Czytelników wydawnictwo WAM ufundowało 3 egz. niniejszej publikacji. Pytanie konkursowe było następujące: co to jest Macheront? To oczywiście forteca Heroda, a książki otrzymują:

Renata Seweryn z Sosnowca, Monika Kościelnik z Włosienicy oraz Zdzisław Knapiński z miejscowości Chełm

Gratulujemy, nagrody prześlemy pocztą.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama