Metropolia jest Okey

Ponad 50 zespołów, głównie z Trójmiasta, wystąpi na rozpoczynającym się w drugi dzień świąt Bożego Narodzenia festiwalu "Metropolia jest Okey". To szósta edycja tej imprezy, odbywająca się w Gdańsku, Gdyni i Sopocie.

"Poza muzyką podczas festiwalu zaplanowaliśmy występy teatrów tańca, wystawę +Wobec przestrzeni+ tkaniny i rzeźby z pracami 48 artystów oraz muzyczny pchli targ" - poinformowała Anna Krawiec z Nadbałtyckiego Centrum Kultury w Gdańsku, które organizuje imprezę.

Podczas wernisażu ekspozycji "Wobec przestrzeni", która prezentowana będzie w kościele św. Jana w Gdańsku, zagra Bałtycka Filharmonia Młodych pod batutą Sylwii Anny Janiak. W programie koncertu znajdą się m.in. utwory Vivaldiego i Mahlera.

Podczas tegorocznego festiwalu odbędzie się także debata pt. "Czy Trójmiasto potrzebuje dziennikarstwa poświęconego kulturze?".

"Zespoły i wykonawcy podczas festiwalu reprezentują różnorodne spektrum muzyczne od rocka, poprzez muzykę alternatywną, jazz, piosenkę poetycką, kończąc na folk metalu" - wyjaśniła Krawiec.

Koncerty odbywać się będą w trzech trójmiejskich klubach: Parlament (Gdańsk), Ucho (Gdynia) oraz Sfinks (Sopot). Na scenie pokażą się m.in. Brygada Kryzys, Oczi Cziorne, Mikołaj Trzaska Solar Battery Band, Radio Bagdad, Leszek Możdżer Steve Reich Piano Phase, Słodki Całus Od Buby, Tomek Olszewski, Kiev Office, Ikenga Drummers.

Yach Paszkiewicz IKENGA "LUSTERECZKO" real. Yach Paszkiewicz 2006

28 grudnia podczas koncertu współorganizowanego przez Radio Gdańsk wystąpi Olaf Deriglasoff z zespołem i zaproszonymi gośćmi. Okazją do występu będzie 30-lecie działalności scenicznej założyciela grupy Dzieci Kapitana Klossa.

Festiwal "Metropolia jest Okey" potrwa do 30 grudnia.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama