Nowa płyta Nicka Cave'a

"Push The Sky Away" - najnowszy album australijskiego piosenkarza, pisarza i aktora Nicka Cave'a, jest już dostępny w Polsce. To pierwszy album od pięciu lat nagrany przez wokalistę wraz z zespołem The Bad Seeds.

"Push The Sky Away" - piętnasty album studyjny Nicka Cave'a i grupy The Bad Seeds - zawiera dziewięć nowych kompozycji australijskiego muzyka. Nagrań dokonano w studiu La Fabrique, znajdującym się w XIX-wiecznym dworze w południowej Francji. Wyprodukował go Nick Launey.

Od "Dig, Lazarus, Dig!!!", ostatniego krążka sygnowanego "Nick Cave and The Bad Seeds", minęło pięć lat. W tym czasie Australijczyk poświęcił się pracy w formacji Grinderman, a także komponowaniu muzyki filmowej. Opublikował też swoją drugą powieść, "Śmierć Bunny'ego Munro"; pisał scenariusze filmowe i teatralne.

Najnowsza płyta Cave'a utrzymana jest w znanej z krążków "No More Shall We Part" (2001) czy "Nocturama" (2003) stylistyce balladowej.

Nick Cave (ur. 1957) to australijski muzyk, pisarz, scenarzysta i aktor. Karierę rozpoczął w post-punkowym zespole The Birthday Party, z którym występował w Niemczech i Wielkiej Brytanii. W 1984 r. grupa rozwiązała się, a na jej miejsce zawiązała formacja The Bad Seeds.

Cave inspirował się poezją "poetów wyklętych", m.in. Arthura Rimbaud, Charlesa Baudelaire'a i Lautreamonta. Grupa pod szyldem "Nick Cave and The Bad Seeds" zadebiutowała w 1984 r. albumem "From Here To Eternity". W 1996 r. zespół nagrał płytę "Murder Ballads", na której znalazł się utwór "Where The Wild Roses Grow" - duet z udziałem australijskiej piosenkarki pop Kylie Minogue. Piosenka okazała się sukcesem komercyjnym, zapewniającym Cave'owi miejsce na szczytach list przebojów.

Poza działalnością w The Bad Seeds, Cave występował z formacją Grinderman, z którą nagrał dwa albumy, a także w duetach ze skrzypkiem The Bad Seeds, Warrenem Ellisem. Wokalista ma na koncie także dwie powieści ("Gdy oślica ujrzała anioła" i "Śmierć Bunny'ego Munro") jak również występy w filmach "Niebo nad Berlinem" (1987), "Johnny Suede" (1991) czy "Zabójstwo Jessego Jamesa przez tchórzliwego Roberta Forda" (2007).

Cave wielokrotnie występował w Polsce, po raz ostatni w 2011 r. podczas festiwalu Nowe Horyzonty we Wrocławiu.

Płyta "Push The Sky Away" ukazała się nakładem wydawnictwa Mystic Records.

NickCaveTV Nick Cave & The Bad Seeds - We No Who U R

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama