Skupisko Mocy we Wrocławiu

Walki na miecze świetlne, konkurs na najlepsze przebranie, warsztaty plastyczne oraz konkursy z nagrodami to największe atrakcje konwentu poświęconego Gwiezdnym Wojnom "Tatooine III", który 13 kwietnia odbędzie się we Wrocławiu.

Jak poinformował PAP w niedzielę współorganizator imprezy Piotr Makarewicz, w spotkaniu wezmą udział m.in. członkowie międzynarodowych stowarzyszeń fanów filmowej sagi m.in. Legionu 501 oraz Rebel Legion, którzy wystąpią w oryginalnych strojach postaci z filmu.

"Spotkać będzie można imperialnych szturmowców i oficerów, a także bohaterów takich jak Anakin Skywalker czy Hrabia Dooku. Oprócz możliwości zrobienia sobie zdjęcia z wybranymi postaciami, będzie można także przymierzyć części strojów i wyposażenia żołnierzy np. hełmy i karabiny" - mówił Makarewicz.

Dla najmłodszych uczestników konwentu przygotowane zostaną m.in. ćwiczenia na Imperialnej Strzelnicy, Trening Mocy dla małych rycerzy Jedi, quizy z nagrodami oraz warsztaty plastyczne o tematyce Gwiezdnych Wojen. Osoby, które przyjdą na imprezę w przebraniu, a nie są członkami organizacji kostiumowych, wezmą udział w konkursie na najlepszy strój.

"W trakcie bloku prelekcyjnego będzie można się dowiedzieć m.in. jaką rolę w sadze Gwiezdne Wojny odgrywa moda i czy technologia przedstawiona w filmach ma cokolwiek wspólnego z naszą rzeczywistością. W bloku gier będzie można zagrać w gry karciane, komputerowe i planszowe, oczywiście tematycznie powiązane z Gwiezdnymi Wojnami" - dodał Makarewicz.

Impreza, która rozpocznie się 13 kwietnia odbędzie się we wrocławskim Centrum Kultury Zamek.

 

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama