Reggaeland

Czołówka polskiej sceny reggae zagra na festiwalu Reggaeland, który odbywać się będzie na nadwiślańskiej plaży w Płocku od 12 do 14 lipca. Wśród rodzimych gwiazd wystąpią m.in. wokalista Mesajah oraz zespoły: Jafia Namuel, Transmisja i Jamal.

disasterbe jafia namuel - zapamiętaj chwilę

Jak poinformował płocki Urząd Miasta, jeden z organizatorów imprezy, reprezentacja polskiego reggae uzupełni anonsowane już wcześniej festiwalowe koncerty zagranicznych gwiazd: Shaggy'ego, Kena Boothe'a, Jahcoustix.

Reggaeland to największa impreza reggae w Polsce.

Do polskiego składu tegorocznej edycji festiwalu dołączą m.in.: trio 6T's Club, Dubrising z Lady Dee oraz Artamanem, DJ i promotor Syntopa, któremu będzie towarzyszyć wokalista Francesco Fritz Pekajka duet Jah Love oraz kolektyw Jah Wind.

Podczas trzech dni Reggaeland na festiwalowych scenach pojawią się również: Ras Luta, Tisztelet feat. Pablopavo i Diego.

W tym roku po raz pierwszy na płockim Reggaeland znajdzie się specjalna strefa dla dzieci, gdzie najmłodszą częścią publiczności opiekować się będą wykwalifikowani animatorzy.

Twórcy Reggaeland zapewniają też, że Rozbudowane zostaną udogodnienia dla niepełnosprawnych - powstanie rampa, z której osoby poruszające się na wózkach inwalidzkich będą mogły oglądać koncerty, a specjalne płyty ułatwią dojazd do poszczególnych scen.

Współorganizatorami Reggaeland są Urząd Miasta Płocka oraz Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki. Pierwsza edycja imprezy odbyła się w 2006 r.

W 2012 r. w ciągu dwóch dni festiwalu na czterech scenach wystąpiło 40 grup z kraju i zagranicy. Była to siódma edycja imprezy, którą odwiedziło wtedy 11 tys. fanów brzmień reggae.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama