Powstanie styczniowe w konwencji horroru

Publiczność Teatru im. Heleny Modrzejewskiej w Legnicy (Dolnośląskie) będzie mogła obejrzeć w nowym sezonie teatralnym spektakl opowiadający o powstaniu styczniowym w stylistyce horroru. Będzie to autorskie dzieło Pawła Kamzy i w jego reżyserii pt. "Wampir z Miodowzgórza".

"Ta stylistyka ma swój renesans. To będzie opowiadanie o odpowiedzialności za świat i próba odpowiedzi na pytanie, czy trzeba się porywać z motyką na słońce?" - powiedział PAP dyrektor Teatru im. Heleny Modrzejewskiej w Legnicy Jacek Głomb. Nie chciał jednak zdradzić więcej szczegółów o spektaklu, zapraszając na jego premierę w nowym sezonie teatralnym.

Publiczność na deskach legnickiego teatru w nowym sezonie obejrzy niemal dziesięć bardzo różnych przedstawień.

Poza historycznym horrorem widzowie zobaczą także familijną wersję "Don Kichota i Sancho Pansy" według Miguela de Servantesa, którą wyreżyseruje Adam Wolny. W tym spektaklu na scenie oprócz aktorów pojawią się lalki i to one zagrają role głównych bohaterów w przedstawieniu. Dzięki temu jak podkreśla Jacek Głomb "głęboko filozoficzną i intelektualną sztukę będą mogły oglądać całe rodziny".

Teatr Modrzejewskiej w Legnicy zainauguruje nowy sezon już 8 września od spektaklu pt. "Madonna, Księżyc i pies" według Ralfa Bauerdicka w reżyserii Lecha Raczaka.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| KULTURA, TEATR

Komentowanie dostępne jest tylko dla .