Clapton wystąpi w Polsce

Eric Clapton będzie główną gwiazdą tegorocznej edycji Life Festival Oświęcim - poinformowali organizatorzy imprezy. Muzyk wystąpi 28 czerwca na miejskim stadionie.

Warner Bros Records Eric Clapton - Wonderful Tonight (Official Live Video)

Brytyjski gitarzysta Eric Clapton to jedna z najwybitniejszych postaci muzyki rockowej. W latach 60. współtworzył zespół Cream. Był członkiem grup The Yardbirds, Blind Faith, a także Derek and the Dominos, z którą nagrał największy przebój: "Layla". Jego ostatni album "Old Sock" ukazał się wiosną ubiegłego roku. Muzyk nadal koncertuje. W lutym i marcu zagra w Japonii, Singapurze oraz Dubaju. "Występ w Life Festival Oświęcim jest jak dotąd jedynym potwierdzonym koncertem Claptona w Europie w 2014 roku" - podali organizatorzy.

Podczas tegorocznej edycji festiwalu w Oświęcimiu, który odbędzie się w dniach od 25 do 28 czerwca, wystąpią także zespoły Soundgarden, Balkan Beat Box oraz Luxtorpeda.

Pierwsza edycja oświęcimskiego festiwalu odbyła się w 2010 roku. Wystąpił wtedy m.in. izraelski zespół reggae Hatikva 6. W kolejnych latach gwiazdami byli Matisyahu, James Blunt, Peter Gabriel oraz Sting.

Ideą Life Festival Oświęcim jest budowanie pokojowych relacji ponad granicami kulturowymi i państwowymi, a w konsekwencji potępienie rasizmu i antysemityzmu. Przesłanie to wypływa z Oświęcimia, w którym podczas wojny Niemcy utworzyli obóz Auschwitz, symbol zagłady Żydów i Romów, a także martyrologii Polaków, obywateli sowieckich i przedstawicieli innych narodów.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama