Nowa płyta Bruce'a Springsteena

"High Hopes", najnowszy album amerykańskiego wokalisty i gitarzysty Bruce'a Sprinsteena miał swoją premierę 14 stycznia. Płyta składa się z niepublikowanych dotąd utworów a także z nagrań koncertowych.

Najnowszy album jednego z najpopularniejszych amerykańskich artystów, w Stanach nazywanego "Bossem", to kompilacja niepublikowanych utworów, nagrywanych na przestrzeni minionej dekady a także nagrań koncertowych oraz "coverów" ulubionych piosenek Springsteena, m.in. "Dream Baby Dream" z repertuaru grupy Suicide czy "Just Like Fire Would" The Saints. Utwór tytułowy, nagrany w połowie lat 90., jest z kolei autorstwa Tima Scotta McConnella z grupy Havalinas.

Na płycie usłyszeć będzie można nieżyjących już członków grupy E-Steet Band, towarzyszącej Springsteenowi - saksofonistę Clarence'a Clemonsa (zmarł w 2011 r.) oraz klawiszowca Danny'ego Federici (zmarł w 2008 r.).

W nagraniu 8 z 12 piosenek na "High Hopes" udział wziął Tom Morello, gitarzysta znany z występów w Rage Aganist The Machine, Audioslave i The Nightwatchman. W utworze "The Ghost of Tom Joad" Morello udziela się także wokalnie.

Album ukazał się również w wydaniu kolekcjonerskim: na dwóch płytach winylowych a także w limitowanej edycji z dodatkiem DVD z rejestracją koncertu Sprinsteena z 30 czerwca 2013 r. z londyńskiego Queen Elizabeth Olympic Park. Podczas koncertu, muzyk wykonał w całości materiał z jednej ze swoich najsłynniejszych płyt "Born to Run" (1975).

BruceSpringsteenVEVO Bruce Springsteen - High Hopes

Bruce Springsteen (ur. 1949) jest jednym z najpopularniejszych amerykańskich muzyków rockowych. Po swoim debiucie "Greetings from Asbury Park, N.J." (1973) zyskał ogromną popularność dzięki wielogodzinnym koncertom, które zwykle zamieniały się w imprezę, w której udział brali zarówno muzycy jak publiczność. Do muzyka przylgnął pseudonim "The Boss" (Szef). Największy sukces przyniosły mu płyty "Born to Run" (1975), "Nebraska" (1982) i "Born in the U.S.A." (1984).

Springsteen nazywany był "następcą Boba Dylana" ze względu na społecznie zaangażowane teksty, opisujące trudy codziennej egzystencji amerykańskiej klasy robotniczej i średniej. W 1993 otrzymał Oscara za utwór "Streets Of Philadelphia", skomponowany do filmu "Filadelfia". W 2004 roku magazyn "Rolling Stone" umieścił go na 23. pozycji w kategorii "Największych muzyków wszech czasów". Ostatnią płytą "Bossa" jest, wydana w 2012 r., "Wrecking Ball".

Springsteen wystąpił w Polsce raz, dając solowy, akustyczny koncert w warszawskiej Sali Kongresowej w 1997 r. Muzyk promował wówczas swój album "The Ghost of Tom Joad" (1995).

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama