Charles Aznavour wystąpi w Polsce

Legendarny francuski piosenkarz Charles Aznavour, uznawany za jednego z największych artystów na świecie, wystąpi 7 maja w Atlas Arenie w Łodzi na jedynym koncercie w Polsce.

Będzie to pierwszy od 30 lat koncert tego artysty w Polsce - poinformowała PAP Agnieszka Kloryga z agencji Paradam, współorganizującej koncert.

Charles Aznavour, który 22 maja tego roku skończy 90 lat, na scenie spędził ponad 70 lat. Jego płyty rozeszły się w nakładzie ponad 100 mln egzemplarzy, nagrał 1200 piosenek, 294 albumów i zagrał w 80 filmach. Artysta nagrywa i śpiewa w siedmiu językach.

W anglojęzycznym świecie odniósł wielki sukces utworem "She", który był numerem 1.w Wielkiej Brytanii i został wykorzystany m.in. w kinowym przeboju "Notting Hill". Ma na koncie takie przeboje jak "The old fashioned way", "Yesterday when I was young", "La Mamma", "Que C'est Triste Venice" czy "La boheme", które doczekały się setek "coverowych" wykonań.

Piosenki Charlesa Aznavoura wykonywali m.in. Elton John, Edith Piaf, Celine Dion, Sting, Ray Charles, Bing Crosby, Placido Domingo, Julio Iglesias'a, Nina Simon, Liza Minelli, Paul Anka, Serge Gainsbourg czy Elvis Costello.

Artystę uhonorowano wieloma nagrodami i wyróżnieniami, m.in. w 1986 r. Aznavour został wpisany do American Songwriters Hall of Fame, zaś w 1998 r. został uznany przez CNN/Time Online "Artystą Wieku". Od 2009 r. jest Ambasadorem Armenii w Szwajcarii i delegatem ONZ w Genewie.

Aznavour jest nie tylko piosenkarzem, autorem tekstów i dyplomatą, ale jest też twórcą fundacji "Aznavour dla Armenii", której udało się zebrać miliony dolarów. W ten sposób artysta pomaga krajowi swoich przodków.

45rpmSINGLES She - Charles Aznavour

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama