Papież który się uśmiecha

Lektura tej książki to niezwykle ciekawa i przyjemna podróż, przybliżająca nas jeszcze bardziej do Franciszka i jego przesłania.

Już od pierwszej chwili gdy pojawił się na najważniejszym balkonie na placu Świętego Piotra – jego proste i szczere pozdrowienie „dobry wieczór” trafiło do serc milionów wiernych. Choć od tamtego czasu minęło wiele miesięcy – entuzjazm wobec Jego osoby nie słabnie – a wręcz umacnia się, docierając również do niewierzących.

Andrea Tornielli – m.in. watykanista i dziennikarz włoskiej gazety „La Stampa”, który poznał kardynała Bergoglio jeszcze przed Jego elekcją – gromadzi w tej książce anegdoty i wydarzenia, małe i wielkie historie z codziennego życia Papieża, z których wiele wciąż nie jest znanych szerokiej publiczności: jak choćby prywatny list do więźniarki, która przygotowuje dla Niego hostie na poranną mszę, czy telefon do sióstr zakonnych w Buenos Aires w kilka dni po objęciu funkcji biskupa Rzymu, kiedy żartował na temat hodowanego przez nie słowika.

To opowieść o papieżu, który potrafi rozmawiać z głowami państw i wielkimi przywódcami religijnymi, by w chwilę później zadzwonić do chłopca, który wysłał mu list i który szuka pociechy.

To opowieść o papieżu, który odrzuca wszelki zbytek i blichtr, decydując się na skromne mieszkanie, by nie stracić bezpośredniego kontaktu z wiernymi i który swoim przykładem dał początek reformie Kościoła.

To wielki papież – wysłaniec Ewangelii, który wciąż jednak pozostaje skromnym proboszczem, przyjmując w darze stare renault 4 od pewnego księdza z prowincjonalnej parafii.

To w końcu papież, który się uśmiecha.

Lektura tej książki to niezwykle ciekawa i przyjemna podróż, przybliżająca nas jeszcze bardziej do Franciszka i jego przesłania.

***

Mieliśmy dla Państwa 3 egz. tej publikacji, do których dołączyliśmy także gadżety - w tym koszulki - portalu Wiara.pl. Zadanie konkursowe było następujące: prosiliśmy o przesłanie nam cytatu, fragmentu z nauczania papieża Franciszka, który jest Państwu szczególnie bliski. Nagrody otrzymują:

Renata Czuchowska z Łazisk Górnych, Lucyna Tkocz z Orzesza oraz Józef Kowalewski z miejscowości Miłobądz

Gratulujemy, komplety prześlemy pocztą.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama