Na góralską nutę

Do Tarnowa zawitali górale, by z mieszkańcami miasta wyśpiewać radość Bożego Narodzenia.

Koncert „Na góralską nutę” odbył się 28 grudnia w tarnowskiej par. pw. Miłosierdzia Bożego. Uczestniczyło w nim 1,5 tys. mieszkańców miasta. Świątynia wypełniła się całkowicie.

Najpierw zagrali gospodarze: Tarnowska Młodzieżowa Orkiestra Kameralna „Divina in Misericordia” z solistkami oraz zespół wokalny „Amici”. Później kolędy i pastorałki grali i śpiewali: kapela góralska „Ciupaga” oraz zespół „Góralsi”.

W bezpośredniej bliskości Bożego Narodzenia koncert świąteczny parafia pw. Miłosierdzia Bożego organizuje po raz czwarty.

– Po to, by kultywować to, co jest piękne, tradycję śpiewania kolęd i pastorałek. W Niedzielę Świętej Rodziny przychodzą ludzie całymi rodzinami by śpiewać chwałę Pana – tłumaczy ks. Czesław Haus, proboszcz parafii.

Co prawda można było zamiast organizować dwugodzinny koncert zachęcić do głośniejszego śpiewania w czasie liturgii i nucenia kolęd w domach, ale nie tylko o kolędy chodzi. – Chcemy także budować wspólnotę, być razem, cieszyć się wspólnie z przyjścia Jezusa na świat – dodaje ks. Czesław. 

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama