Ku świętości

Bohaterami hiszpańskich dokumentów wydanych w serii „Ludzie Boga” są dwie niezwykłe postacie, które, chociaż oddalone od siebie w czasie, łączy głęboka wiara.

Fabularyzowany dokument Andrésa Garrigó „Sekrety Szawła” (pisaliśmy już o nim tutaj), stara się zgłębić tajemnicę przemiany Szawła, gorliwego prześladowcy wyznawców Chrystusa, w Pawła, wiernego głosiciela Ewangelii.

Natomiast bohaterką drugiej dokumentalnej nowości, wydanej przez E-lite Distribution, jest hiszpańska królowa, najwybitniejsza chyba z europejskich władczyń, nie cieszyła się dobrą opinią w utrwalanych przez wieki popularnych przekazach. Do dzisiaj okazuje się postacią na tyle kontrowersyjną, że nie doszło do jej beatyfikacji.

„Izabela Katolicka” Eduardo Lópeza i Andrésa Garrigó to pierwszy wydany u nas film dokumentalny przedstawiający
pełną biografię hiszpańskiej królowej. Film prezentuje najważniejsze wydarzenia w życiu władczyni, w tym trudną drogę do tronu i niesamowite, wydawałoby się zaczerpnięte z historycznego romansu, a jednak prawdziwe perypetie związane z małżeństwem z Ferdynandem Aragońskim. 

Nie unika spraw do dzisiaj budzących kontrowersje, czyli kwestii wypędzenia Maurów i Żydów z Hiszpanii, wyjaśnia też przyczyny, jakie skłoniły Izabelę i Ferdynanda do podjęcia tak drastycznych kroków.

W filmie znalazły się nie tylko materiały dokumentalne, ale także sceny inscenizowane.

LUDZIE BOGA WYDAWNICTWO E-LITE DIST. IZABELA KATOLICKA (FAKTY- CUDA -TAJEMNICE)

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama