Dom Zwiastowania

Czy z Nazaretu do Włoch przeniosły go anioły?

  mat. prasowy Film Luki Cesany to właściwie dokument śledczy, który próbuje zmierzyć się z jedną z najbardziej fascynujących zagadek chrześcijaństwa.

Autor "Loreto. Tajemnicy Świętego Domu z Nazaretu" poszukuje odpowiedzi na pytanie, czy rzeczywiście domek Najświętszej Panny został przeniesiony z Nazaretu do Loreto we Włoszech. Jak tego dokonano? Czy przeniosły go anioły, jak głosi jedna z legend? Czy jego ściany to ściany domu Zwiastowania? Czy kamienie, z których został zbudowany, pochodzą z Palestyny?

Przez wiele wieków badacze z różnych dziedzin nauki zastanawiali się nad autentycznością domu w Loreto. W XX wieku prowadzono intensywne badania historyczne, archeologiczne i lingwistyczne, które zostały szczegółowo przedstawione w filmie.

Obraz zawiera sceny fabularyzowane, a jego atrakcyjność podnoszą animacje zrealizowane najnowszą techniką komputerową.

*

LORETO. TAJEMNICA ŚWIĘTEGO DOMU Z NAZARETU. Reż. Luca Trovolessi Cesana, Włochy 2010 r. Dystr. E-lite Distribution

LUDZIE BOGA WYDAWNICTWO E-LITE DIST. LORETO - TAJEMNICA ŚWIĘTEGO DOMU Z NAZARETU

 

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

    Więcej nowości