Obraz pod mikroskopem

Fabularyzowany dokument o żywym obrazie z Guadelupe.

Fascynujący dokument opowiadający historię obrazu Maryi na podstawie zachowanych dokumentów, przy wykorzystaniu animacji komputerowej.

Najmocniejszą stroną filmu „Guadalupe: żywy obraz” jest wszechstronne przedstawienie dotychczasowego stanu badań naukowych podjętych w celu wyjaśnienia pochodzenia i niezwykłej trwałości materiału, na którym obraz się pojawił. Fabularyzowany dokument odkrywa powiązania z rzeźbą znajdującą się w Guadalupe w Hiszpanii.

W załączonej do filmu książeczce znajdziemy także osobiste refleksje bp. Wiesława Meringa, który Madonnę z Guadalupe wybrał na patronkę swojej posługi.

*

GUADALUPE. ŻYWY OBRAZ, reż. Luca Trovolessi Cesana. E-Lite Distribution, 2016 r.

LUDZIE BOGA WYDAWNICTWO E-LITE DIST. GUADALUPE. ŻYWY OBRAZ

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.