Wakacyjne plany

Wakacje tuż-tuż. Franciszkanie z Kalwarii Pacławskiej po raz 29. zapraszają na Spotkanie Młodych. Tegorocznym tematem są „Odnalezieni”. Co to oznacza i czym zaskoczy FSM?

Tegoroczny temat jest tak ważny, ponieważ nawiązuje do odnalezienia przez Boga pierwszych rodziców: Adama i Ewy już w raju, po popełnieniu przez nich grzechu pierworodnego. Ma to szczególny charakter w roku, w którym obchodzimy rocznice chrztu Polski, początkującego chrześcijaństwo w kraju. Chcemy zwrócić uwagę na to, że Bóg nie pozostawił nas samych sobie, ale już w chrzcie świętym nas odnalazł i przyjął jako swoje dzieci – informuje nowy dyrektor FSM-u, o. Marcin Drąg.

29. Franciszkańskie Spotkanie Młodych odbędzie się w dniach 10-16 lipca i rozpocznie się mszą  w niedzielę o godz. 18. Bracia zachęcają do wspólnego przeżywania dni refleksji i modlitwy w duchu franciszkańskiego charyzmatu. są także konferencje z zaproszonymi gośćmi.

W tym roku w Kalwarii będzie można porozmawiać z: liderem zespołu punkrockowego oraz autorem książki o swoim nawróceniu Andrzejem Sową; dziennikarką  i prezenterką telewizyjną Danutą Holecką; sportowcem Sławomirem Szmalem; dziennikarzem, publicystą i dokumentalistą Robertem Tekieli; aktorem Marcinem Kwaśnym; dziennikarzem i filozofem Tomaszem Terlikowskim; liturgistą o. Tomaszem Grabowskim OP.

Każdego dnia uczestnicy będą mieli okazję wziąć udział w eucharystii, spotkaniach z animatorami w kameralnych grupach, nabożeństwach tematycznych, a także adoracji, która jest dostępna przez cały okres trwania Spotkania.

Nie zabraknie także sporej dawki sportowych emocji, niespodzianek i seansów kina pod chmurką. W tym roku film pt. „Pilecki” z Marcinem Kwaśnym w roli głównej oraz „Czy naprawdę wierzysz”, który zostanie wyświetlony dzięki wsparciu wspólnoty absolwentów Koinonia, działającej w Klasztorze franciszkanów w Krakowie oraz fundacji: God's Fundation.

Wieczorami, żeby trochę się rozruszać, będzie okazja do zabawy na koncertach. Swoją obecność na 29. FSM zapowiedzieli: Jarmuła Band, Chusti, który jest muzycznym projektem Pawła Chustaka wokalisty Stróżów Poranka, Exodus 15 znany z uwielbieniowego charakteru swoich koncertów; ks. Jakub Bartczak, który tworzy muzykę hip-hop; Fioretti, zespół składający się z  kleryków franciszkańskiego wyższego seminarium w Krakowie oraz offowy Teatr A.

Spotkanie to miejsce, gdzie można odpocząć po wyczerpujących egzaminach i skupić się na Panu Bogu i jego miejscu w życiu każdego z nas, niezależnie czy się wierzy, czy może nie. Wszystko dzieje się w myśl prawdziwie przeżywanego franciszkańskiego entuzjazmu. Jeżeli jesteś na to gotowy, to więcej informacji możesz zasięgnąć na stronie fsm.franciszkanie.pl oraz na fanpage’u www.facebook.com/ProjektMesjasz/.

Pierwsza edycja Franciszkańskiego Spotkania Młodych odbyła się w 1988 roku.  FSM ma charakter religijny. Organizatorem jest krakowska prowincja franciszkanów im. św. Antoniego z Padwy i bł. Jakuba Strzemię oraz biuro Franciszkańskich Spotkań Młodych. 29 FSM rozpocznie się mszą świętą o 18.00 w niedzielę 10 lipca, a zakończy w sobotę 16 lipca. Większość uczestników  znajdzie zakwaterowanie na polu namiotowym. Wszystko będzie się działo w Kalwarii Pacławskiej, malowniczej miejscowości oddalonej 25 km od Przemyśla. Tegoroczne hasło brzmi „Odnalezieni”.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.