Święto pięknych głosów

Rozpoczął się I Świętojański Festiwal Muzyki Kameralnej w Komorowicach. Zapraszamy do obejrzenia klipów z kilkoma utworami wokalnymi i organowymi.

Koncert inauguracyjny odbył się w sobotę 14 stycznia w kościele św. Jana Chrzciciela w Bielsku-Białej Komorowicach. W programie koncertu znalazły się tradycyjne i współczesne kolędy i pastorałki w interpretacji wokalnej i organowej.

Ks. Jacek M. Pędziwiatr /Foto Gość Przybieżeli do Betlejem
Kolędę wykonuje Bielski Chór Kameralny pod dyrekcją Beaty Borowskiej w kościele św. Jana Chrzciciela w Bielsku-Białej Komorowicach, podczas I Świętojańskiego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej.

To pierwszy z cyklu koncertów, które odbywać się będą co miesiąc w komorowickiej świątyni. Do udziału w nim zaproszono Bielski Chór Kameralny pod dyrekcją Beaty Borowskiej.

Ks. Jacek M. Pędziwiatr Anioł pasterzom mówił
Krzysztof Karcz (organy): improwizacja na temat kolędy "Anioł pasterzom mówił". Wykonanie zarejestrowane w kościele św. Jana Chrzciciela w Bielsku-Białej Komorowicach, podczas I Świętojańskiego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej.

Zespół, działający przy Bielskim Centrum Kultury, koncertuje w Polsce, w Europie, Chinach, Tajlandii i w Kanadzie. Jest laureatem wielu krajowych i międzynarodowych konkursów wokalnych.

Ks. Jacek M. Pędziwiatr /Foto Gość My też pastuszkowie
Pastorałkę wykonuje Bielski Chór Kameralny pod dyrekcją Beaty Borowskiej w kościele św. Jana Chrzciciela w Bielsku-Białej Komorowicach, podczas I Świętojańskiego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej.

Wraz z chórem wystąpił pomysłodawca i dyrektor festiwalu - Krzysztof Karcz: komorowicki organista studiował w Katowicach i w Lubece. Prowadzi klasę organów w bielskiej szkole muzycznej, koncertuje jako solista i kameralista, jest laureatem wielu konkursów muzycznych w Polsce i zagranicą.

Ks. Jacek M. Pędziwiatr /Foto Gość Mizerna cicha
Krzysztof Karcz (organy): improwizacja na temat kolędy "Mizerna cicha". Wykonanie zarejestrowane w kościele św. Jana Chrzciciela w Bielsku-Białej Komorowicach, podczas I Świętojańskiego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej.

Organy w świętojańskim kościele są jednym z najlepszych, tradycyjnych instrumentów w Bielsku-Białej. Sponsorem Festiwalu jest bielska firma motoryzacyjna Polmotors. Gość Bielsko-Żywiecki patronuje festiwalowi, w ramach którego odbędzie się jeszcze pięć dalszych koncertów; najbliższy zapanowano 22 kwietnia.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama