Opowieści pełne treści

To się właśnie nazywa Nowa Ewangelizacja!

Po sukcesie pierwszej części biblijnego audiobooka dla najmłodszych, przyszedł czas na nagranie i wydanie części drugiej. Tym sposobem, dzięki CCM Project, mamy okazję wsłuchać się w „Opowieści pełne treści 2”.

Tak jak w przypadku „jedynki”, tak i w „dwójce” twórcy serwują nam pięć współczesnych historii z życia uczniów i przedszkolaków, które puentowane są piosenkami o biblijnych postaciach, zmagających się z podobnymi problemami.

I tak: Samson uczy najmłodszych odwagi, Mojżesz tego, jak mądrze pomagać, Jozue, jak radzić sobie z lękami, Noe uczciwości, zaś Daniel tego, jak odróżnić prawdę od fałszu.

Historii ze szkoły i przedszkola słucha się dobrze - nawet takiemu staremu koniowi jak ja :) Ich autorka, Ola Manikowska, napisała kilka „scenek”, uświadamiających dzieciom, czym są prawdziwe wartości i jak powinny zachować się w danej sytuacji (np. gdy ktoś kogoś bije na przerwie, ściąga na sprawdzianie, lub znajdzie portfel pełen pieniędzy).

Prawdziwymi hitami są jednak wspomniane już wcześniej piosenki, śpiewane przez Magdę Anioł. Lekkie, pomysłowe, pełne biblijnych wątków i odniesień. A każda nagrana i zaaranżowana w innym stylu/gatunku.

Poniżej posłuchać mogą Państwo rockowego „Samsona”, ale na płycie znaleźć też można bardziej liryczne utwory. Balladowa kołysanka o (kołysanym przez Nil, a jakże!) małym Mojżeszu; refleksyjny, „deszczowy” numer o Noem + dwa bardziej rytmiczne kawałki o Jozue i Kalebie, czyli „o dwóch takich, co się nie bali” oraz o Danielu – Bożym twardzielu.

Pięć rewelacyjnych kompozycji, zaśpiewanych brawurowo i „z serduchem”

To się właśnie nazywa Nowa Ewangelizacja!

*

Miałem dla Państwa 3 płyty CD z „Opowieściami pełnymi treści”. Otrzymują je następujące osoby, które zechciały podzielić się z nami ich audiobookowymi doświadczeniami i przemyśleniami:

Agnieszka Jaskólska z Górzna,  Marcelina Rzepa z Wolsztyna oraz Marta Barszczowska z Łukawca

Gratulujemy, nagrody prześlemy pocztą.

 

Cezariusz Cieszyński Biblia w piosence, Samson - Magda Anioł & Adam Szewczyk

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama