Szewczyk w roli głównej

Konkurs imienia Wilhelma Szewczyka to nowy pomysł na upamiętnienie, pisarza, poety, publicysty.

Plac Szewczyka w Katowicach   Adrian Urbanek /Radio eM Plac Szewczyka w Katowicach Pod koniec ubiegłego roku wojewoda śląski Jarosław Wieczorek wydał zarządzenie zastępcze o zmianie nazwy placu Wilhelma Szewczyka na plac Marii i Lecha Kaczyńskich. Decyzja o dekomunizacji nazwy placu wywołała sprzeciw mieszkańców Katowic. Konkurs na „Esej dla Szewczyka" to nawiązanie do wydarzeń sprzed kilkunastu tygodni - mówi Patryk Białas ze stowarzyszenia „Bo miasto”- organizatora tego przedsięwzięcia.

Esej, który ma popularyzować nazwisko śląskiego pisarza i publicysty skierowany jest do uczniów. W kapitule zasiądą literaturoznawcy i filologowie z uniwersytetu śląskiego. Wśród nich córka Wilhelma Szewczyka, prof. Grażyna Szewczyk. Zapytaliśmy ją na jakie elementy będzie zwracać uwagę podczas oceny prac.

Konkurs zatytułowano „Śląsk między skansenem a nowoczesnością". Rozpoczyna się 1 marca i potrwa do 5 maja. Nagrody w wysokości 1000 zł, za pierwsze miejsce i 500 zł za 2. i 3. miejsce - ufunduje europoseł Marek Plura.

Ogłoszono konkurs na „Esej dla Szewczyka"   Adrian Urbanek /Radio eM Ogłoszono konkurs na „Esej dla Szewczyka"

«« | « | 1 | » | »»

Więcej nowości