Nowy James Bond w przyszłym roku

Nowa powieść o przygodach najsłynniejszego tajnego agenta świata 007 zostanie opublikowana w przyszłym roku - poinformowała w piątek rodzinna firma twórcy postaci Jamesa Bonda, Iana Fleminga.

Książka, która nie ma jeszcze tytułu, zostanie napisana przez amerykańskiego pisarza Jeffreya Deavera. Premierę przewidziano na 28 marca 2011 r., czyli w dzień 103. rocznicy urodzin Fleminga.

Deaver twierdzi, że twórczość Fleminga była dla niego ważna "zarówno pod względem literackim, jak i osobistym". "(Jego książki) podobały mi się jako wspaniałe historie, ale wyróżniały się także jako niezwykłe przykłady sztuki pisania powieści sensacyjnych" - napisał Deaver w komunikacie prasowym.

"Nauczyłem się z książek Fleminga(...) wiele pod względem technicznym: zwięzłości, koncentracji na szczególe, bohaterskich, ale ułomnych postaci, budowania szybkich, konkretnych scen i prostej prozy" - podkreślił.

Książki Deavera, który mieszka w Karolinie Północnej, sprzedały się w 20 mln egzemplarzy na całym świecie. Na podstawie jego powieści "Kolekcjoner kości" nakręcono w 1999 r. film z Denzelem Washingtonem i Angeliną Jolie.

Akcja jego powieści o Bondzie ma się rozgrywać współcześnie.

Na całym świecie sprzedano ponad 100 mln egzemplarzy książek o Jamesie Bondzie.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

    Więcej nowości