Paulińskie Dni Młodych

Potop w Leśniowie! Nie, tym razem nie to zapowiedź powodzi. To zawołanie pierwszych Paulińskich Dni Młodych.

Zakonnicy w białych habitach zapraszają młodych do Sanktuarium Matki Bożej Patronki Rodzin. – Zjazd będzie miał formę obozu, zatem zabierzcie ze sobą namioty, sprzęt turystyczny, śpiwory, gitary, a przede wszystkim Biblię – przypominają paulini. – Skąd nazwa spotkania? Chcemy w tym roku wyjść pod wodzą Noego od biblijnego potopu, by zobaczyć skutki porzucenia Boga. Idąc za ojcem Augustynem Kordeckim, będziemy czerpać z historii, która jest nauczycielką życia.

Paulińskie Dni Młodych to zjazd młodzieży z parafii paulińskich, na czele z młodzieżą skupioną w różnego rodzaju wspólnotach i duszpasterstwach, takich jak: duszpasterstwa akademickie, służby liturgiczne, chóry, schole, zespoły, grupy pielgrzymkowe, i wszelkie inne skierowane do młodzieży w wieku gimnazjalnym, licealnym i akademickim. Zaproszenie skierowane jest także do wszystkich w wymienionym wieku, którzy zechcą czerpać z duchowości paulińskiej.

Po co te spotkania...?

Wyobraź sobie, że jesteś sam... np w pustym domu. Niech to będzie stary dom. W przeciągu kilku ostatnich dni Twoi znajomi opowiedzieli wiele strasznych historii o morderstwach, włamaniach, o duchach... Wiesz o co chodzi:) Przychodzi noc, a ty jesteś sam... Co czujesz? O czym myślisz?

Paulińskie Dni Młodych   Mat. prasowy Myślę, że już nie raz w swoim życiu poczułeś strach, bezradność, samotność, beznadziejność, pustkę. Zresztą nie trzeba być samemu w strasznym domu, aby tak się czuć. Świat, który nas otacza jest jak ten dom. Twój rodzinny dom, Twoja miejscowość, TWOJE ŻYCIE jest często przepełnione uczuciami, których nie chciałbyś czuć.

Paulińskie Dni Młodych to czas w którym pragniemy Ci pokazać, że w tym życiu nie jesteś sam! Że pomimo otaczającej  Cię bezradności, różnych ludzi, problemów, zła - NIE JESTEŚ SAM!!! Wokół Ciebie jest wielu ludzi, młodych, którzy tak jak Ty borykają się z życiem i uczą się go, którzy uczą się podejmować decyzje, podążać za własnym sumieniem, uczą się kierować Bogiem w swoim życiu, bo wiedzą, że Bóg i Jego Wola są najpiękniejszą drogą ludzkiego życia. Chcemy pokazać Ci, że Bóg jest przy Tobie, nawet w największych ciemnościach Twojego życia. Chcemy pokazać Ci, że razem we wspólnocie jest po prostu łatwiej. Chcemy też pokazać Ci wspólnotę zakonną - Paulinów i pokazać, że w XXI w można radykalnie podążać za Jezusem oddając Mu całkowicie swoje życie.

A wyliczając, to można byłoby, napisać tak:

- ewangelizacja

- integracja pracy duszpasterskiej z młodzieżą w duszpasterstwach prowadzonych przez paulinów

- nawiązanie więzi pomiędzy młodymi, pragnącymi czerpać z duchowości paulińskiej

- krzewienie duchowości pustyni i kultu maryjnego

- prezentacja największych zagrożeń dla wiary płynących ze współczesnej cywilizacji oraz podanie narzędzi do ich rozeznawania i obrony przed nimi

Hasło tegorocznego spotkania: Potop 2010

Dlaczego akurat POTOP? Ponieważ w tym jednym krótkim słowie mieści się wystarczająca ilość treści i znaczeń aby opisać złożoną sytuację tego pokolenia w odniesieniu do co najmniej dwóch znanych powszechnie  wydarzeń.

POTOP w biblii, to odpowiedź Boga na całkowitą, wewnętrzną degenerację cywilizacji. Ale w tym czasie ośmieszając się w oczach wszystkich Noe sam budował Arkę. Od niego zaczęło się nowe.

POTOP z XVII wieku, to w historii Polski pierwsza cywilizacyjna destrukcja na skalę całego narodu ale właśnie wtedy jeden człowiek dla Szwedów i kolaborantów śmieszny w swoim uporze, okazał się iskrą, która zapaliła zamoknięte beznadzieją ściernisko, rozpaliła na nowo płomień i żarliwość wiary. Paulin ojciec Augustyn Kordecki.

POTOP dzisiaj to potężny ideologiczny napór neopogaństwa na chrześcijańską cywilizację Europy, w której Polska jawi się jako jedna z ostatnich, wciąż zalewanych wysp/gór o stale zmniejszającej się powierzchni. To fala cywilizacji śmierci w ofensywie na stały ląd wiary i obiektywnej prawdy (cywilizacja życia).

«« | « | 1 | 2 | » | »»

aktualna ocena |   |
głosujących |   |
Pobieranie.. Ocena | bardzo słabe | słabe | średnie | dobre | super |

Reklama

Reklama